98-200 Sieradz,
ul. 3 Maja 7

Anna Zalewska

Przygotowałam szczegółową instrukcję dla uczestników szkoleń na platformie Microsoft Teams. Krok po kroku podaje jak dołączyć do zaplanowanego spotkania. Mam nadzieję, że się Państwu przyda, proszę śmiało udostępniać!
Pozdrawiam serdecznie!


Anna Zalewska

Szczegółowa instrukcja dla uczestników szkoleń online na platformie Microsoft TEAMS (wersja .pdf)

Szczegółowa instrukcja dla uczestników szkoleń online na platformie Microsoft TEAMS (wersja .docx)

Małgorzata Ziarnowska

Do nauki zdalnej i stacjonarnej

WIRTUALNA WYCIECZKA PO JEDNEJ Z NAJNOWOCZEŚNIEJSZYCH W POLSCE I EUROPIE OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

Ta nowoczesna oczyszczalnia znajduje się w Łasku. Powstała w wyniku przebudowy i modernizacji oczyszczalni istniejącej od 1981 roku. Jest to, jak widać od pierwszych sekund filmu, innowacyjny obiekt, którego działanie nie ogranicza się jedynie do oczyszczania ścieków. Współcześnie nowoczesne oczyszczalnie m.in. unieszkodliwiają osady ściekowe w procesie fermentacji, a powstający przy okazji biogaz służy do produkcji ciepła i energii elektrycznej. Dzięki coraz sprawniejszym urządzeniom kogeneracyjnym oczyszczalnia w ten sposób pokrywa część swojego zapotrzebowania na ciepło i energię elektryczną.

Czytaj cały artykuł

Małgorzata Ziarnowska

ATRAKCJE GEOTURYSTYCZNE WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W EDUKACJI ZDALNEJ I STACJONARNEJ

Pod takim tytułem znajdziecie Państwo na stronie www.geoportal.lodzkie.pl niezwykle ciekawie zbudowaną stronę poświęconą geologicznym i geomorfologicznym atrakcjom województwa łódzkiego. Znajdziemy tu informacje o najcenniejszych obiektach przyrody nieożywionej województwa łódzkiego oraz o miejscach istotnych dla nauki, historii i kultury regionu. Świetnie nadaje się do wykorzystania na lekcjach geografii prowadzonych stacjonarnie oraz zdalnie.

Czytaj cały artykuł

Zenona Stojecka

W okresie przymusowego nauczania zdalnego korzystamy przede wszystkim z materiałów proponowanych przez wydawnictwa. Warto jednak zwrócić uwagę na to, iż w Internecie znajduje się wiele wartościowych publikacji, filmików, symulacji, animacji, które można wykorzystać w nauczaniu, zarówno na poziomie szkoły podstawowej, jaki ponadpodstawowej. Dokonałam przeglądu wielu z nich, z pewnością nie wszystkich. Wybrałam zasoby, które mogą być przydatne w każdym sposobie nauczania, zarówno stacjonarnym, jak i zdalnym.

Czytaj cały artykuł