98-200 Sieradz,
ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu
Kategoria:

 lesna szkola z klimatem„Leśna szkoła z klimatem” to program opracowany we współpracy Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki, który służy inspirowaniu uczniów i nauczycieli do działań sprzyjających środowisku przyrodniczemu. W program zaangażowane są też Lasy Państwowe, które m.in. przygotowują służące grom plenerowym ścieżki i organizują prelekcje. Szczegóły na stronie

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/rusza-program-lesna-szkola-z-klimatem

oraz https://lesnaszkolazklimatem.pl/

WODN w Sieradzu
Kategoria:
Kongres OSE

 

14 grudnia 2021 r. w godz. 11-15:45 odbędzie się wyjątkowa konferencja: Kongres Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Przez cały dzień eksperci OSE i liczni zaproszeni goście będą mówić o tym, czego pandemia nauczyła nas o nowych technologiach oraz jak wpłynęła na nasze bezpieczeństwo cyfrowe. 
Uczestnicy Kongresu będą mogli wziąć udział w sesji plenarnej, debacie eksperckiej "Zrozumieć pokolenie Z, czyli kto przychodzi do naszej szkoły", a także wystąpieniach w ramach trzech ścieżek tematycznych: Dyrektor, Nauczyciel i Techniczny Reprezentant Szkoły, przeznaczonych dla najważniejszych odbiorców naszych działań. W gronie prelegentów znaleźli się z jednej strony eksperci OSE, a z drugiej  wykładowcy z prestiżowych uczelni, cenieni specjaliści oraz praktycy, w tym prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski, prof. UŚ dr Marek Kaczmarzyk czy dr Grzegorz Stunża.
 
Kongres OSE odbędzie się online. Rejestracja https://kongres.ose.gov.pl/