98-200 Sieradz,
ul. 3 Maja 7

[SIGPLUS_EXCEPTION_FOLDER_BASE] Dla folderu obrazów %s określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla! oczekiwana jest względna ścieżka do głównego folderu obrazów systemu Joomla!.
Kamila Wolska

Innowacyjna metoda nauki czytania dla dzieci „Skuteczne zdziwienie. Wyzwalamy myślenie” to nowy projekt i jednocześnie sukces Katedry Pedagogiki Wieku Dziecięcego Uniwersytetu Łódzkiego.

Metoda ma charakter wdrożeniowy, przeznaczona jest do nauki czytania i pisania dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Według autorki metody - prof. Moniki Wiśniewskiej – Kim, całościowe podejście do nauki czytania i pisania zapewnia dzieciom kontakt z kulturą, ma być rodzajem ekspresji i artystycznego wyrazu. To wyjątkowa propozycja - zadziwia specjalnie skonstruowanymi materiałami m.in. klockami konstrukcyjnymi, wizualizacjami graficznymi, książką obrazkową (opracowaną przez Martę Ignerską - światowej sławy graficzkę)

Projekt został dwukrotnie nagradzany na INTARG -Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji.

Polecam. Kamila Wolska

Więcej informacji w nagraniu.
WODN w Sieradzu

O zdrowiu warto uczyć się zawsze. Ludzie zdrowi nie zauważają takiej potrzeby, bo nie muszą. Rozumieją to dopiero ludzie, którym zdrowie w jakikolwiek sposób szwankuje. Jak zatem, ze społecznego punktu widzenia, zadbać o to, aby kształtować postawy prozdrowotne, szczególnie świadomość dbałości o zdrowie przez całe życie. Gdzie w tym wszystkim szkoła i my nauczyciele, niezależnie od przedmiotu, czy innych pedagogicznych zadań?

 

czytaj cały artykuł

WODN w Sieradzu

W czasach, kiedy nasi uczniowie, nasze własne dzieci odpływają w nurtach wirtualnego świata, my nauczyciele, rodzice, dorośli potrzebujemy wsparcia – na pewno jakiegoś rozeznania w temacie. Jeśli lordKruszwil, sexMasterka, reZigiusz mają rząd dusz na poziomie 1 500 000 – 3 000 000 subskrypcji, to trzeba zaaplikować odtrutkę na skołatane głowy nastolatków.
Proponujemy autorski przegląd stron, w których znaleźć można inspiracje, pomoc, analizy. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Miłego klikania.

https://cyfrowa-wyprawka.org/
https://www.edukacja.fdds.pl/
http://edukacjamedialna.edu.pl/
https://dbamomojzasieg.com/
https://cybernauci.edu.pl/
https://www.cyfrowobezpieczni.pl/
http://dbajofejs.pl/
https://dyzurnet.pl/
https://800100100.pl/

Z innej beczki – platformy otwartej nauki:
http://www.superbelfrzy.edu.pl/
https://zakreconybelfer.pl/
http://pistacja.tv/
http://fina.gov.pl/
http://digitalyouth.pl/

I jeszcze z innej:
http://kampaniespoleczne.pl/

 

 

 

 

WODN w Sieradzu

30 października 2018 r. obchodziliśmy Święto Biblioteki Szkolnej. Uczniowie klasy IV i V wcielili się w rolę znanych pisarzy - Juliana Tuwima, Jana Brzechwę, Danutę Wawiłow oraz Henryka Sienkiewicza i prezentowali swoją twórczość. Inni uczniowie recytowali lub czytali ich wiersze. Występy wzbogaciły znane piosenki do wierszy J. Brzechwy oraz recytacja tekstów. Po uroczystości odbyło się czytanie ulubionych tekstów dla uczniów klas 0-III. Biblioteka Szkolna była odświętnie przybrana, zorganizowano w niej kącik czytelniczy (na dywanie), plastyczny, oraz gier i zabaw. Uczniowie byli zadowoleni z przygotowanych atrakcji i chętnie odwiedzali bibliotekę.

{gallery}galeria/2018/zalesie{/gallery}

WODN w Sieradzu

Organizatorzy:
Marzanna Gibka - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i nauczyciel bibliotekarz Agata Drajling - nauczyciel polonista i nauczyciel bibliotekarz Magdalena Kobryń - nauczyciel historii i nauczyciel bibliotekarz

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - 2018
Kolejny już raz wspólnie świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Barczewie, w tym roku pod hasłem: „Książka to przyszłość”.

A oto relacja

Podkategorie

Zapraszamy do publikowania na naszej stronie opisów i relacji z różnorodnych działań, które są realizowane w Państwa placówkach w ramach OBCHODÓW SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.
Materiały prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.