98-200 Sieradz,
ul. 3 Maja 7

[SIGPLUS_EXCEPTION_FOLDER_BASE] Dla folderu obrazów %s określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla! oczekiwana jest względna ścieżka do głównego folderu obrazów systemu Joomla!.
WODN w Sieradzu
Kategoria:

Szanowni Państwo!

Pragnę poinformować, że ze względu na zaistniałą sytuację i przejście szkół na tryb nauki zdalnej eliminacje szkolne XIV Rejonowego Konkursu Języka Angielskiego zostały przełożone na dzień 28 lutego b.r.

Jeśli ich przeprowadzenie będzie możliwe, bardzo prosimy o przesłanie protokołów do dnia 7 marca b.r.

Z upoważnienia Rejonowej Komisji Konkursowej
Krystyna Juźwicka

WODN w Sieradzu
Kategoria:

zolnierze wykleci

Szanowni Państwo,
W związku z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki w sprawie przejścia uczniów szkół podstawowych klas V-VIII oraz szkół ponadpodstawowych na zajęcia w formie zdalnej Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego jest zobligowany do przełożenia terminu etapu szkolnego konkursu „Żołnierze Wyklęci – niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej” z 28 stycznia 2022 r. na 04 marca 2022 r.
 
W związku z powyższym etap rejonowy odbędzie się w proponowanym terminie – 18 marca 2022 r.
 
Głównym celem konkursu jest upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Konkurs prowadzony jest na terenie województwa łódzkiego i skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas V-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych mających siedzibę na terenie województwa łódzkiego.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia do konkursu

Broszura - Żołnierze Wyklęci - niezłomni obrońcy Rzeczpospolitej

W razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się z osobą pełniącą rolę koordynatora projektu w CREWŁ odpowiednim dla danego powiatu:

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu:

 • Janusz Jasiński – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 603 991 796,
 • Karolina Frejek – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 695 643 948

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi:

 • Tadeusz Bogalecki – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 515 063 986
 • Anna Iwicka-Okońska – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 669 003 906

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach:

 • Elżbieta Masny – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 795 571 674

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalski:

 • Barbara Śpiewak – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 507 157 848

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierz:

 • Cezary Marasiński – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 42 716 24 72
WODN w Sieradzu
Kategoria:

W dniu 14.12.2021r. w CRE WŁ w Sieradzu Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Pajęcznie odbyło się, w obecności Pana Dyrektora CRE WŁ w Sieradzu Łukasza Goldmana i Pani wicedyrektor ds. pedagogicznych CRE WŁ w Sieradzu Sylwii Dęgi-Frątczak, Pana Wojciecha Beśki – członka komisji konkursowej, instruktora MOK w Pajęcznie i radnego RM obecnej kadencji oraz organizatorów i zaproszonych gości, uroczyste zakończenie konkursu plastyczno-czytelniczego „Zabiorę na bezludną wyspę…”, którego adresatem byli uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych z terenu powiatu pajęczańskiego, a organizatorami - CRE WŁ w Sieradzu Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Pajęcznie i Sieć współpracy i samokształcenia „Aktywny bibliotekarz – aktywna biblioteka” działająca przy naszej placówce.

Celem konkursu była promocja czytelnictwa, rozwijanie pasji i zainteresowań czytelniczych, doskonalenie umiejętności w zakresie wykorzystywania różnych technik plastycznych oraz rozwijanie twórczej inwencji i wyobraźni. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej, wraz z uzasadnieniem wyboru, będącej portretem lub przedstawieniem w inny sposób bohatera literackiego (ze świata ludzi lub przyrody ożywionej albo nieożywionej – rzeczy, przedmiotów) którego uczestnik konkursu chciałby zabrać z sobą na bezludną wyspę. Ogółem na konkurs zgłoszono 51 prac z 11. szkół podstawowych tj. z Białej, Rząśni (gm. Rząśnia), Bogumiłowic, Sulmierzyc (gm. Sulmierzyce), Makowisk, SP nr 2 w Pajęcznie (gm. Pajęczno), Kiełczygłowa (gm. Kiełczygłów), Siemkowic (gm. Siemkowice), Raciszyna, Trębaczewa (gm. Działoszyn) i Zamościa (gm. Strzelce Wielkie). W kręgu zainteresowań laureatów konkursu znalazły się różne książki i tym samym różni „towarzysze” na bezludnej wyspie jak np. Mały Książe (A. de Saint- Exupery pt. „Mały Książe”), pies Lampo (R. Pisarski „O psie, który jeździł koleją”), Jagienka ze Zgorzelic (H. Sienkiewicz „Krzyżacy”), Ania Shirley (L.M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”), lew Aslan i Zuzanna Pevensie (C.S. Levis „Opowieści z Narnii”), pies, bohater książki „Był sobie pies” W.B. Camerona, kot „Błękitna Gwiazda”(E. Hunter „Wojownicy”), Alek Dawidowski i Janek Bytnar „Rudy” (A. Kamiński „Kamienie na szaniec”), a nawet torebka Hermiony Granger (J. Rowling „Harry Potter. Insygnia śmierci”) i tajemniczy ogród (F. H. Burnett „Tajemniczy ogród”).
Komisja konkursowa w osobach: Bożena Hałaczkiewicz - kierownik CRE WŁ w Sieradzu BP w Sieradzu Filia w Pajęcznie, Joanna Cytarzyńska – nauczyciel-bibliotekarz CRE WŁ w Sieradzu BP w Sieradzu Filia w Pajęcznie i Wojciech Beśka – instruktor MOK w Pajęcznie dokonała oceny prac i biorąc pod uwagę Regulamin konkursu zdecydowała o przyznaniu miejsc i wyróżnień w trzech kategoriach tj. w kategorii klas VI, VII i VIII. Zgodnie z postanowieniami Komisji przyznano:

W kategorii klas VI:

 • I miejsce - Weronika Wojtczak (Zespół Szkolno-Przedszkolny ze Szkołą Filialną w Kol. Lisowice Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Raciszynie)

W kategorii klas VII:

 • I miejsce - Ida Freus (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Siemkowicach)
 • II miejsce - Emilia Ławniczek (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni)
 • III miejsce - Natalia Krukowska (Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Zamościu)

Wyróżnienia:

 • Zuzanna Stępień (Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Trębaczewie)
 • Michał Zalewski (Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Bogumiłowicach)
 • Magdalena Schabowska (Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Zamościu)
 • Lena Więdlak (Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Zamościu)
 • Emilia Wypych (Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach)

W kategorii klas VIII

 • I miejsce - Karolina Stachera (Szkoła Podstawowa im. Marcina Bielskiego w Białej)
 • II miejsce - Paulina Zielińska (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni)
 • III miejsce - Maria Włodarczyk (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni)

Wyróżnienia:

 • Antonina Adamska (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Siemkowicach)

Ze względu na sytuację epidemiczną na uroczyste zakończenie konkursu zostali zaproszeni wraz z opiekunami tylko laureaci miejsc I-III. Uczniów wyróżnionych zaproszono indywidualnie po odbiór nagród do Biblioteki Pedagogicznej w Pajęcznie.
Wszyscy laureaci otrzymali okolicznościowe dyplomy i książki oraz drobne nagrody rzeczowe, które wręczył Pan Łukasz Goldman, dyrektor CRE WŁ w Sieradzu i Pani Sylwia Dęga-Frątczak, wicedyrektor ds. bibliotek pedagogicznych CRE WŁ w Sieradzu. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie. Laureatom serdecznie gratulujemy!  

{gallery}2021/konkursy/bezludna_wyspa{/gallery}