98-200 Sieradz,
ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu
Kategoria:

odwolane zajecia

Informujemy o odwołaniu zajęć:

  • Zajęcia rytmiczne w przedszkolu od rytmiki do tańca" planowanych w dniu 30.11.2021 r.
  • "Zabawy z chustą animacyjną i nie tylko…” planowanych w dniu 02.12.2021 r.
  • „Muzyka klasyczna na zajęciach w przedszkolu” planowanych w dniu 09.12.2021 r.
  • Gamifikacja - efektywne metody pracy i budowania motywacji uczniów ze SPE w tym uczniów z zespołem Aspergera planowanych w dniu 09.12.2021 r.

O nowych terminach w/w warsztatów zostaną Państwo poinformowani.

Tomasz Woźniak
Kategoria:
1 2 3 4 5 6
7

 Przed nami kolejny TEG. Tym razem pod hasłem
„Działajmy razem. To nasz wspólny świat”.
W tym tygodniu zwróćmy szczególną uwagę na zajęciach na zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem, edukacją międzykulturową, edukacją na rzecz praw człowieka i edukacją na rzecz pokoju. Starajmy się podkreślać globalne współzależności oraz wskazywać, jak nasze codzienne zachowania i decyzje wpływają na stan środowiska i resztę świata. Korzystajcie z gotowych materiałów i podpowiedzi na stronach:

www.globalna.ceo.org.pl

www.teg.edu.pl

www.wcdn.wroc.pl/dsc/wzorcowe_materialy_SP_i_LO/DSC_geografia.pdf

8
9 10
11 12
13 14 15 16 17
WODN w Sieradzu
Kategoria:

729x308

Zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, a także placówki polonijne do udziału w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach proponujemy wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku będzie to środa, 10 listopada.
Szczegóły dotyczące akcji znajdą Państwo na stronie internetowej www.gov.pl

WODN w Sieradzu
Kategoria:

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w CREWŁ w Sieradzu uruchamia kolejną edycję kursu dla Instruktorów Praktycznej Nauki Zawodu. Kurs ten nadaje podstawowe kwalifikacje do pracy z uczniami w zakładzie pracy. Przyjmując praktykantów, pracowników młodocianych i uczniów na zajęcia praktyczne może się nimi opiekować osoba mająca kwalifikacje czyli minimum ukończony kurs dla Instruktorów Praktycznej Nauki Zawodu.
Wymagania dla Instruktora Praktycznej Nauki Zawodu zostały określone w rozporządzeniu MEN z 22 lutego 2019 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu.
Szkoły kształcące w zawodach mają obowiązek organizowania kształcenia we współpracy z pracodawcami. Zatem warto zainteresować środowisko pracodawców, z którymi Państwo współpracujecie możliwością wyszkolenia Instruktorów Praktycznej Nauki Zawodu, aby organizować kształcenie praktyczne w warunkach wymaganych prawem.
Kurs zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi trwa 48 godzin, z czego 40 to zajęcia z zakresu pedagogiki, dydaktyki kształcenia zawodowego, w tym praktycznego i psychologii a pozostałe 8 godzin to praktyka pedagogiczna. Odpłatność za kurs wynosi 500,00 PLN.
Zgłoszenia na kurs przyjmujemy elektronicznie – formularz na stronie WODN (www.wodnsieradz.edu.pl) pocztą tradycyjną: WODN Sieradz ul.3 Maja 7, 98-200 Sieradz. Telefonicznie – tel. 43 822 52 15 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 26 listopada 2021 r.
Zapraszamy Państwa do udziału w tym kursie ponieważ od tego zależą refundacje dla pracodawców, u których odbywa się kształcenie zawodowe w różnych formach. Zajęcia na kursie będą się odbywały w dogodnych dla grup terminach. Możliwe jest również zorganizowanie całej grupy dla jednego zakładu (pracodawcy) – minimum 12 osób - wtedy zajęcia mogą się odbywać w tym zakładzie. Planowane terminy organizacji kursów – od 29 listopada 2021 r. W przypadku grupy z jednego zakładu istnieje możliwość dostosowania terminów do możliwości grupy.
W przypadku szczegółowych pytań informacji udzieli Pani Ewa Marciniak-Kulka – wicedyrektor.