IPN dla WODN – znakomite lekcje historii
Kontakt
tel. 43 822 36 91
email: wodn@wodnsieradz.edu.pl adres: Sieradz, ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

 • 1 WODN w Sieradzu

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli działającą na terenie województwa łódzkiego i funkcjonuje od 1989 roku. Organem prowadzącym WODN jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Celem naszej działalności jest wspomaganie jakości pracy szkół oraz pomoc nauczycielom w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
  Zapraszamy
 • 2 Nasze działania

  Działania, które podejmujemy umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują twórczo poszukiwania oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy placówek oświatowych. Nasza praca opiera się na poczuciu odpowiedzialności i na partnerskim współdziałaniu, zaspokaja ambicje zawodowe, daje satysfakcję oraz umożliwia rozwój osobisty.
  Zapraszamy
 • 3 Nasza propozycja

  Chcielibyśmy, aby udział w proponowanych przez nas formach doskonalenia umożliwiał Państwu poszerzanie własnej świadomości zawodowej. Jesteśmy przekonani, że aktualna oferta zaspokoi oczekiwania środowiska oświatowego oraz sprosta wymogom dynamicznej rzeczywistości szkolnej, spotykając się z życzliwym odbiorem wyrażającym się udziałem w wybranych formach doskonalenia.
  Zapraszamy
 • 4 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  The Regional Teacher Training Centre in Sieradz is a public institution which has been advising teachers in the Lodz region since 1989. Our aim is to support the quality of work in schools and help teachers in their work in the classroom. We enable the development and acquisition of new competences by the exchange of experiences, locally as well as with foreign partners, in order to inspire creative exploration.
  Welcome
 • 5 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  Our work, based on a sense of responsibility and cooperation, gives satisfaction and enables personal development. Since 1st September 2014 we have been operating in two locations: Teacher Training Centre in Sieradz and our institution’s local branch in Wieluń.
  Welcome

Nasz Facebook

Nasze szkolenia - kalendarz

Poprzedni miesiąc Maj 2019 Następny miesiąc
N P W Ś C Pt S
week 18 1 2 3 4
week 19 5 6 7 8 9 10 11
week 20 12 13 14 15 16 17 18
week 21 19 20 21 22 23 24 25
week 22 26 27 28 29 30 31

Zapal Czerwoną Lampkę

Platformy

Klauzula informacyjna

BIP

„Dla Polaków z Wielkopolski Niepodległość w dniu 11 listopada 1918 roku była jeszcze przyszłością. Podobnie jak dla wielu mieszkańców innych regionów odradzającego się państwa”. Niezwykłą okazją do przedstawienia uczniom tych skomplikowanych procesów jest zastosowanie na lekcjach historii niezwykłych pomocy naukowych w formie gier dydaktycznych opracowanych przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi. 03 grudnia 2018 r. nauczyciele historii i dyrektorzy szkół spotkali się (w ramach stałej współpracy) w siedzibie WODN w Sieradzu na niecodziennym seminarium prowadzonym przez pana Artura Ossowskiego, Naczelnika Biura Edukacji IPN w Łodzi. Na kilka godzin przyjmując rolę uczniów, ćwiczyli w praktyce zastosowanie gier dydaktycznych opracowanych w związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Każdy nauczyciel otrzymał na własność (do użytku dydaktycznego :-)) bezpłatnie komplet gier i płyt DVD, które pozwalają, poprzez swoją unikatową szatę graficzną i pomysłowość, uatrakcyjnić każdą lekcję historii. Mogą służyć one zarówno uczniom szkoły średniej i podstawowej, o gimnazjalistach jeszcze nie zapominając. Zależy to tylko o inwencji nauczycieli, których zaangażowanie w zabawę i poszukiwanie różnorodnych form zastosowania gwarantuje sukces dydaktyczny. Ciekawą propozycją jednej z gier, mogącą zintegrować całą klasę, jest mozolne składanie z puzzli dość pokaźnej mapy II Rzeczypospolitej i zaznaczanie, po odczytaniu losowo wybranych poleceń, miejsc najważniejszych wydarzeń związanych z tworzeniem się granic Niepodległej. Cieszy duży odzew nauczycieli na propozycję tej formy ze strony naszego Ośrodka. Ze strony WODN w Sieradzu koordynatorem i organizatorem seminarium był konsultant historii Janusz Jasiński.

Copyright 2019 WODN w Sieradzu