I Ty będziesz seniorem…
Kontakt
tel. 43 822 36 91
email: wodn@wodnsieradz.edu.pl adres: Sieradz, ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

 • 1 WODN w Sieradzu

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli działającą na terenie województwa łódzkiego i funkcjonuje od 1989 roku. Organem prowadzącym WODN jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Celem naszej działalności jest wspomaganie jakości pracy szkół oraz pomoc nauczycielom w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
  Zapraszamy
 • 2 Nasze działania

  Działania, które podejmujemy umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują twórczo poszukiwania oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy placówek oświatowych. Nasza praca opiera się na poczuciu odpowiedzialności i na partnerskim współdziałaniu, zaspokaja ambicje zawodowe, daje satysfakcję oraz umożliwia rozwój osobisty.
  Zapraszamy
 • 3 Nasza propozycja

  Chcielibyśmy, aby udział w proponowanych przez nas formach doskonalenia umożliwiał Państwu poszerzanie własnej świadomości zawodowej. Jesteśmy przekonani, że aktualna oferta zaspokoi oczekiwania środowiska oświatowego oraz sprosta wymogom dynamicznej rzeczywistości szkolnej, spotykając się z życzliwym odbiorem wyrażającym się udziałem w wybranych formach doskonalenia.
  Zapraszamy
 • 4 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  The Regional Teacher Training Centre in Sieradz is a public institution which has been advising teachers in the Lodz region since 1989. Our aim is to support the quality of work in schools and help teachers in their work in the classroom. We enable the development and acquisition of new competences by the exchange of experiences, locally as well as with foreign partners, in order to inspire creative exploration.
  Welcome
 • 5 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  Our work, based on a sense of responsibility and cooperation, gives satisfaction and enables personal development. Since 1st September 2014 we have been operating in two locations: Teacher Training Centre in Sieradz and our institution’s local branch in Wieluń.
  Welcome

Dla uczestników szkoleń

Nasz Facebook

Nasze szkolenia - kalendarz

Poprzedni miesiąc Czerwiec 2019 Następny miesiąc
N P W Ś C Pt S
week 22 1
week 23 2 3 4 5 6 7 8
week 24 9 10 11 12 13 14 15
week 25 16 17 18 19 20 21 22
week 26 23 24 25 26 27 28 29
week 27 30

Zapal Czerwoną Lampkę

Platformy

Klauzula informacyjna

BIP

Są świeże i poważne dowody, że nasz Ośrodek znacząco poszerza swoją ofertę i krąg jej adresatów. 15 września br. włączyliśmy się w wojewódzkie obchody Dnia Seniora w Sieradzu, organizowane przez Samorząd Województwa Łódzkiego. Nie udało nam się zgromadzić publiczności, jaka oklaskiwała Wojciecha Gąsowskiego (estradowcy zawsze mają z górki), ale praca warsztatowa i rozmowa o coachingu tłumów nie potrzebuje – raczej zdeklarowanych i świadomych uczestników. I tacy skorzystali z naszych propozycji warsztatów: „Arteterapia i bajkoterapia – jako forma relaksu, inspiracji i rozwoju” Wiesi Chlebowskiej oraz „Senior Life Coaching. Stwarzanie swojego świata, w którym dobrze jest żyć” Ewy Ruszkowskiej. W lekkim wykładzie próbowaliśmy z uczestnikami znaleźć odpowiedź na pytanie: „Jak rozumieć wnuki – uczniów współczesnej szkoły?”.

Pasji, z jaką uczestnicy naszych zajęć (60+) angażowali się w dyskusje, działania plastyczne i autodiagnozę m. in. na „kole życia” mogliby pozazdrościć czynni zawodowo nauczyciele. Daje się wyraźnie zauważyć, że określenia: senior, emerytka, stary człowiek stanowczo wymykają się stereotypowemu postrzeganiu. Dzisiaj to grupa wiekowa w dużej mierze szalenie aktywna, zorientowana na rozwój osobisty, ciekawa świata, integrująca się. Nawet jeśli, jak dotąd, angażuje się w pomoc w wychowaniu wnucząt, to z coraz większą świadomością swojej w tym procesie roli.

Olgierd Neyman

Copyright 2019 WODN w Sieradzu