Spotkanie nauczycieli wychowania do życia w rodzinie
Kontakt
tel. 43 822 36 91
email: wodn@wodnsieradz.edu.pl adres: Sieradz, ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

 • 1 WODN w Sieradzu

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli działającą na terenie województwa łódzkiego i funkcjonuje od 1989 roku. Organem prowadzącym WODN jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Celem naszej działalności jest wspomaganie jakości pracy szkół oraz pomoc nauczycielom w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
  Zapraszamy
 • 2 Nasze działania

  Działania, które podejmujemy umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują twórczo poszukiwania oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy placówek oświatowych. Nasza praca opiera się na poczuciu odpowiedzialności i na partnerskim współdziałaniu, zaspokaja ambicje zawodowe, daje satysfakcję oraz umożliwia rozwój osobisty.
  Zapraszamy
 • 3 Nasza propozycja

  Chcielibyśmy, aby udział w proponowanych przez nas formach doskonalenia umożliwiał Państwu poszerzanie własnej świadomości zawodowej. Jesteśmy przekonani, że aktualna oferta zaspokoi oczekiwania środowiska oświatowego oraz sprosta wymogom dynamicznej rzeczywistości szkolnej, spotykając się z życzliwym odbiorem wyrażającym się udziałem w wybranych formach doskonalenia.
  Zapraszamy
 • 4 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  The Regional Teacher Training Centre in Sieradz is a public institution which has been advising teachers in the Lodz region since 1989. Our aim is to support the quality of work in schools and help teachers in their work in the classroom. We enable the development and acquisition of new competences by the exchange of experiences, locally as well as with foreign partners, in order to inspire creative exploration.
  Welcome
 • 5 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  Our work, based on a sense of responsibility and cooperation, gives satisfaction and enables personal development. Since 1st September 2014 we have been operating in two locations: Teacher Training Centre in Sieradz and our institution’s local branch in Wieluń.
  Welcome

Nasz Facebook

Nasze szkolenia - kalendarz

Poprzedni miesiąc Grudzień 2018 Następny miesiąc
N P W Ś C Pt S
week 48 1
week 49 2 3 4 5 6 7 8
week 50 9 10 11 12 13 14 15
week 51 16 17 18 19 20 21 22
week 52 23 24 25 26 27 28 29
week 1 30 31

Zapal Czerwoną Lampkę

Platformy

Klauzula informacyjna

BIP

„Indywidualna i społeczna wartość rodziny (…) czyni przygotowanie do jej założenia zadaniem o wyjątkowym znaczeniu. W jego realizacji uczestniczy również szkoła mająca istotny udział w przekazywaniu wie¬dzy, kształtowaniu umiejętności i postaw”.

(Podstawa programowa wdżw szkole podstawowej)

27 lutego i 9 marca odbyły się warsztaty: „Osiąganie celów kształcenia wychowania do życia w rodzinie w szkole podstawowej w zakresie akceptacji własnej płciowości”.

Szkolenie dało możliwość zorientowania się w obowiązujących przepisach oświatowych dotyczących wychowania do życia w rodzinie oraz poszerzenia wiedzy merytorycznej i metodycznej słuchaczek, poprzez wskazanie odpowiedniej literatury, stron internetowych i ciekawych środków dydaktycznych.

Podczas warsztatów dokonano analizy wybranych treści nowej podstawy programowej wychowania do życia w rodzinie w klasach IV – VIII szkoły podstawowej. Zaprezentowano również interesujące rozwiązania metodyczne w zakresie realizacji tych treści.

Uczestniczki warsztatów były bardzo zaangażowane i aktywne; chętnie wymieniały się doświadczeniami i dzieliły przykładami dobrych praktyk z własnej pracy.

Wyrażono opinię, że szkolenie stało się dobrą i oczekiwaną płaszczyzną spotkania nauczycieli tak wyjątkowego przedmiotu, jakim jest wychowanie do życia w rodzinie.

Copyright 2018 WODN w Sieradzu