Mistrzowie Ortografii
Kontakt
tel. 43 822 36 91
email: wodn@wodnsieradz.edu.pl adres: Sieradz, ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

 • 1 WODN w Sieradzu

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli działającą na terenie województwa łódzkiego i funkcjonuje od 1989 roku. Organem prowadzącym WODN jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Celem naszej działalności jest wspomaganie jakości pracy szkół oraz pomoc nauczycielom w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
  Zapraszamy
 • 2 Nasze działania

  Działania, które podejmujemy umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują twórczo poszukiwania oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy placówek oświatowych. Nasza praca opiera się na poczuciu odpowiedzialności i na partnerskim współdziałaniu, zaspokaja ambicje zawodowe, daje satysfakcję oraz umożliwia rozwój osobisty.
  Zapraszamy
 • 3 Nasza propozycja

  Chcielibyśmy, aby udział w proponowanych przez nas formach doskonalenia umożliwiał Państwu poszerzanie własnej świadomości zawodowej. Jesteśmy przekonani, że aktualna oferta zaspokoi oczekiwania środowiska oświatowego oraz sprosta wymogom dynamicznej rzeczywistości szkolnej, spotykając się z życzliwym odbiorem wyrażającym się udziałem w wybranych formach doskonalenia.
  Zapraszamy
 • 4 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  The Regional Teacher Training Centre in Sieradz is a public institution which has been advising teachers in the Lodz region since 1989. Our aim is to support the quality of work in schools and help teachers in their work in the classroom. We enable the development and acquisition of new competences by the exchange of experiences, locally as well as with foreign partners, in order to inspire creative exploration.
  Welcome
 • 5 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  Our work, based on a sense of responsibility and cooperation, gives satisfaction and enables personal development. Since 1st September 2014 we have been operating in two locations: Teacher Training Centre in Sieradz and our institution’s local branch in Wieluń.
  Welcome

Nasz Facebook

Nasze szkolenia - kalendarz

Poprzedni miesiąc Luty 2019 Następny miesiąc
N P W Ś C Pt S
week 5 1 2
week 6 3 4 5 6 7 8 9
week 7 10 11 12 13 14 15 16
week 8 17 18 19 20 21 22 23
week 9 24 25 26 27 28

Zapal Czerwoną Lampkę

Platformy

Klauzula informacyjna

BIP

17 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Zduńskiej Woli odbył się IV Rejonowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”. Od kilku lat WODN w Sieradzu sprawuje opiekę merytoryczną nad tymi ortograficznymi potyczkami. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 28 uczestniczek i uczestników, którzy najpierw, biorąc udział w eliminacjach szkolnych, okazali się najlepsi w swoich szkołach. Konkurs polegał na napisaniu dyktanda oraz na rozwiązaniu sześciu zadań sprawdzających różne umiejętności ortograficzne. Za poprawne napisanie całego testu konkursowego można było zdobyć 134 punkty.

Podczas ferii nad pracami konkursowymi pochyliło się jury. Podczas sprawdzania okazało się, że poziom konkursowej rywalizacji był w bieżącym roku bardzo wyrównany. Konkursowicze bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami testowymi, były nawet osoby, które uzyskały za nie maksymalną liczbę punktów. Trudniejszą sprawą było napisanie dyktanda – nikomu z uczestników nie udało się tego zrobić bezbłędnie, ale trzeba przyznać, że tegoroczny tekst nie był wcale łatwy.

Ostatecznie MISTRZAMI ORTOGRAFII 2018 zostali:
Julia Chwiałkowska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Zd.Woli (I miejsce - 131 punktów)
Mateusz Tylawski – uczeń Szkoły Podstawowej w Prusinowicach (II miejsce – 129 punktów)
Jakub Marciniak – uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 w Zd.Woli (III miejsce – 128 punktów)

Zwycięzcom zmagań ortograficznych i ich nauczycielom gratulujemy. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie oraz zapraszamy za rok. Być może wtedy uda się sięgnąć po laur mistrza.

W imieniu komisji konkursowej – konsultant Ilona Lewandowska

Copyright 2019 WODN w Sieradzu