Warsztat „Spójrz Inaczej”
Kontakt
tel. 43 822 36 91
email: wodn@wodnsieradz.edu.pl adres: Sieradz, ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

 • 1 WODN w Sieradzu

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli działającą na terenie województwa łódzkiego i funkcjonuje od 1989 roku. Organem prowadzącym WODN jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Celem naszej działalności jest wspomaganie jakości pracy szkół oraz pomoc nauczycielom w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
  Zapraszamy
 • 2 Nasze działania

  Działania, które podejmujemy umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują twórczo poszukiwania oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy placówek oświatowych. Nasza praca opiera się na poczuciu odpowiedzialności i na partnerskim współdziałaniu, zaspokaja ambicje zawodowe, daje satysfakcję oraz umożliwia rozwój osobisty.
  Zapraszamy
 • 3 Nasza propozycja

  Chcielibyśmy, aby udział w proponowanych przez nas formach doskonalenia umożliwiał Państwu poszerzanie własnej świadomości zawodowej. Jesteśmy przekonani, że aktualna oferta zaspokoi oczekiwania środowiska oświatowego oraz sprosta wymogom dynamicznej rzeczywistości szkolnej, spotykając się z życzliwym odbiorem wyrażającym się udziałem w wybranych formach doskonalenia.
  Zapraszamy
 • 4 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  The Regional Teacher Training Centre in Sieradz is a public institution which has been advising teachers in the Lodz region since 1989. Our aim is to support the quality of work in schools and help teachers in their work in the classroom. We enable the development and acquisition of new competences by the exchange of experiences, locally as well as with foreign partners, in order to inspire creative exploration.
  Welcome
 • 5 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  Our work, based on a sense of responsibility and cooperation, gives satisfaction and enables personal development. Since 1st September 2014 we have been operating in two locations: Teacher Training Centre in Sieradz and our institution’s local branch in Wieluń.
  Welcome

Nasz Facebook

Nasze szkolenia - kalendarz

Poprzedni miesiąc Listopad 2018 Następny miesiąc
N P W Ś C Pt S
week 44 1 2 3
week 45 4 5 6 7 8 9 10
week 46 11 12 13 14 15 16 17
week 47 18 19 20 21 22 23 24
week 48 25 26 27 28 29 30

Zapal Czerwoną Lampkę

Platformy

BIP

Klauzula informacyjna

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu we współpracy ze Stowarzyszeniem Psychoprofilaktyki  „Spójrz inaczej” w Starachowicach realizował warsztat dla nauczycieli kl. IV – VI, w ramach projektu: „Program <Spójrz Inaczej> podstawą wczesnej profilaktyki szkolnej”, dotowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA) z NFZ na rok 2017.

Zajęcia prowadził Andrzej Kołodziejczyk  - trener Stowarzyszenia SI, trener i superwizor PTP, współautor Programu SI.

Nauczyciele sieradzkich szkół podstawowych w ciągu dwóch miesięcy (październik i listopad) uczestniczyli w warsztacie przygotowującym do prowadzenia zajęć z uczniami  w klasach IV-VI według programu profilaktyczno- wychowawczego „Spójrz Inaczej”(SI).

Celem Programu SI jest kształtowanie osobowości dzieci i rozwijanie ich umiejętności radzenia sobie z różnymi trudnymi sytuacjami i problemami, mogącymi w przyszłości powodować sięganie po alkohol, narkotyki i inne szkodliwe dla zdrowia substancje. Obejmuje on rozwijanie pozytywnego obrazu siebie, rozumienie i wyrażanie uczuć, umiejętności konstruktywnego funkcjonowania w grupie i kontaktowania się z innymi, podejmowania decyzji, w tym decyzji zdrowotnych i odpowiedzialności za własne zdrowie.

Nauczyciele w pierwszej części szkolenia pogłębiali umiejętności budowania relacji z uczniami, umiejętności kierowania klasą, radzenia sobie z dyscypliną i trudnymi emocjami. W sposób praktyczny - poprzez opracowanie własnych scenariuszy zajęć z klasami wg programu „Spójrz Inaczej” oraz poprzez symulację zajęć (wykonywanie ich w grupie warsztatowej) poznali ideę, cele i treści programu „Spójrz Inaczej” oraz stosowane w nim metody pracy z uczniami.

Druga część warsztatu dotyczyła warunków wdrożenia programu w szkole. Nauczyciele prowadzili zajęcia z uczniami w swoich szkołach według opracowanych wcześniej scenariuszy programu „SI”, zajęcia były omawianie przez superwizora.

Ostatnia część warsztatu poświęcona była problematyce mechanizmów uzależnień oraz profilaktyce. Projekt zakończył się superwizją po samodzielnych działaniach podjętych przez uczestników szkolenia w szkołach, w których pracują.

Copyright 2018 WODN w Sieradzu