Technologie z klasą
Kontakt
tel. 43 822 36 91
email: wodn@wodnsieradz.edu.pl adres: Sieradz, ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

 • 1 WODN w Sieradzu

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli działającą na terenie województwa łódzkiego i funkcjonuje od 1989 roku. Organem prowadzącym WODN jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Celem naszej działalności jest wspomaganie jakości pracy szkół oraz pomoc nauczycielom w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
  Zapraszamy
 • 2 Nasze działania

  Działania, które podejmujemy umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują twórczo poszukiwania oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy placówek oświatowych. Nasza praca opiera się na poczuciu odpowiedzialności i na partnerskim współdziałaniu, zaspokaja ambicje zawodowe, daje satysfakcję oraz umożliwia rozwój osobisty.
  Zapraszamy
 • 3 Nasza propozycja

  Chcielibyśmy, aby udział w proponowanych przez nas formach doskonalenia umożliwiał Państwu poszerzanie własnej świadomości zawodowej. Jesteśmy przekonani, że aktualna oferta zaspokoi oczekiwania środowiska oświatowego oraz sprosta wymogom dynamicznej rzeczywistości szkolnej, spotykając się z życzliwym odbiorem wyrażającym się udziałem w wybranych formach doskonalenia.
  Zapraszamy
 • 4 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  The Regional Teacher Training Centre in Sieradz is a public institution which has been advising teachers in the Lodz region since 1989. Our aim is to support the quality of work in schools and help teachers in their work in the classroom. We enable the development and acquisition of new competences by the exchange of experiences, locally as well as with foreign partners, in order to inspire creative exploration.
  Welcome
 • 5 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  Our work, based on a sense of responsibility and cooperation, gives satisfaction and enables personal development. Since 1st September 2014 we have been operating in two locations: Teacher Training Centre in Sieradz and our institution’s local branch in Wieluń.
  Welcome

Dla uczestników szkoleń

Nasz Facebook

Nasze szkolenia - kalendarz

Poprzedni miesiąc Lipiec 2019 Następny miesiąc
N P W Ś C Pt S
week 27 1 2 3 4 5 6
week 28 7 8 9 10 11 12 13
week 29 14 15 16 17 18 19 20
week 30 21 22 23 24 25 26 27
week 31 28 29 30 31

Zapal Czerwoną Lampkę

Platformy

Klauzula informacyjna

BIP

Licznik odwiedzin

1168235
DzisiajDzisiaj45
WczorajWczoraj170
W tym tygodniuW tym tygodniu423
W tym miesiącuW tym miesiącu15646
RazemRazem1168235
Mój adres IP 54.92.148.165
UNITED STATES
US

This page uses the IP-to-Country Database provided by WebHosting.Info (http://www.webhosting.info), available from http://ip-to-country.webhosting.info

Jak uczyć dzieci programowania od najmłodszych lat? Czy można to robić w szkole? Jak przygotować nauczycieli do kształcenia kompetencji cyfrowych?

Obecnie dzieci od najmłodszych lat stykają się z nowymi technologiami, gadżetami elektronicznymi, aplikacjami, programami komputerowymi. Urządzenia i nowe technologie to już nie tylko źródło rozrywki, coraz częściej również wiedzy. Dzieci i młodzież szukają inspiracji w sieci, nowymi bohaterami stają się youtuberzy, influencerzy. Media społecznościowe rozwijają się w niezwykłym tempie, dzieci korzystają z komunikatorów, o których rodzice nawet nie słyszeli, a ilość aplikacji w smartfonie przeciętnego nastolatka jest większa niż liczba dni w kalendarzu.

 

Szkoły i nauczyciele bardzo często nie są przygotowani na to, żeby przekuć zainteresowanie nowymi technologiami na coś twórczego. Wprawdzie szkoły powoli się cyfryzują - zazwyczaj oznacza to zakup komputerów, tablic multimedialnych i dostarczenia do szkoły infrastruktury szybkiego internetu. Również niektórzy nauczyciele komunikują się z uczniami przez maile i grupy na FB, jest też grupa, która używa aplikacji do realizacji w pracy z klasą. Nie są to jednak powszechne elementy w edukacji, szczególnie w szkołach podstawowych. Nauczyciele nie mają ani wiedzy, ani narzędzi, które odpowiadałyby na to, co uczniów interesuje i były adekwatne do poziomu umiejętności obsługi komputera i wiedzy dzieci.

Tymczasem od września nauczycieli klas 1-8 szkoły podstawowej obowiązuje nowa podstawa programowa z informatyki. Nauczyciele będą uczyć podstaw programowania z komputerem i bez komputera, programowania tekstowego i wizualnego, bezpieczeństwa w sieci, nowych technologii. Jest to niezwykle słuszny krok, gdyż kształcenie tych kompetencji jest niezwykle ważne. Pytanie o to, czy nauczyciele są przygotowani (mają programy i narzędzia) do pracy z uczniami

Specjalnie z myślą o nauczycielach i uczniach szkół podstawowych eksperci stworzyli program Technologie z klasą, który wspiera nauczycieli w perspektywie wdrażania nowej podstawy programowej z zakresu informatyki. Program Technologie z klasą jest adresowany do uczniów klas I-III i VII. Jest to cykl scenariuszy lekcji oraz innowacyjny zestaw edukacyjny do pracy z uczniami, szkolenia i wykłady dla nauczycieli oraz webinaria. Organizatorem projektu jest Fundacja Uniwersytet dzieci, a partnerami firmy Brown Brothers Harriman, Luxoft oraz Fundacja Orange. Treści programu są stworzone przez ekspertów z firm technologicznych, we współpracy metodycznej Fundacji Uniwersytet Dzieci, która od ponad 10 lat prowadzi fascynujące zajęcia z naukowcami dla dzieci metodą pytań i doświadczeń, a także oferuje nauczycielom bezpłatne scenariusze zajęć na platformie scenariuszelekcji.edu.pl

Poza kompletnymi scenariuszami lekcji kształcącymi umiejętności programowania, logicznego myślenia, rozwijającymi kompetencje cyfrowe uczniów i zestawami do pracy z klasą wartością dodaną programu są warsztaty dla nauczycieli oraz wykłady dla rodziców i nauczycieli. Będą one prowadzone przez ekspertów –wolontariuszy z firm - partnerów programu. Warsztaty będą odbywały się w kilku lokalizacjach w całej Polsce, tak aby jak największa liczba nauczycieli miała okazję wziąć w nich udział. Dzięki zawartości programu nauczyciele otrzymają atrakcyjne materiały do pracy z klasą i będą mogli pogłębić swoją wiedzę z tego zakresu, a także z zakresu nowych technologii pod okiem ekspertów, a dzieci i młodzież kształcić umiejętności niezbędne również do wejścia w przyszłości na rynek pracy.

Udział w programie jest bezpłatny dla nauczycieli. Do programu mogą się zapisać nauczyciele z całej Polski. Rekrutacja rozpocznie się 19 września 2017r. na stronie internetowej www.scenariuszelekcji.edu.pl Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami i rejestracji w serwisie.

100-lecie niepodległości

Współpraca

Copyright 2019 WODN w Sieradzu