Ogłoszenia
Kontakt
tel. 43 822 36 91
email: wodn@wodnsieradz.edu.pl adres: Sieradz, ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

 • 1 WODN w Sieradzu

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli działającą na terenie województwa łódzkiego i funkcjonuje od 1989 roku. Organem prowadzącym WODN jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Celem naszej działalności jest wspomaganie jakości pracy szkół oraz pomoc nauczycielom w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
  Zapraszamy
 • 2 Nasze działania

  Działania, które podejmujemy umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują twórczo poszukiwania oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy placówek oświatowych. Nasza praca opiera się na poczuciu odpowiedzialności i na partnerskim współdziałaniu, zaspokaja ambicje zawodowe, daje satysfakcję oraz umożliwia rozwój osobisty.
  Zapraszamy
 • 3 Nasza propozycja

  Chcielibyśmy, aby udział w proponowanych przez nas formach doskonalenia umożliwiał Państwu poszerzanie własnej świadomości zawodowej. Jesteśmy przekonani, że aktualna oferta zaspokoi oczekiwania środowiska oświatowego oraz sprosta wymogom dynamicznej rzeczywistości szkolnej, spotykając się z życzliwym odbiorem wyrażającym się udziałem w wybranych formach doskonalenia.
  Zapraszamy
 • 4 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  The Regional Teacher Training Centre in Sieradz is a public institution which has been advising teachers in the Lodz region since 1989. Our aim is to support the quality of work in schools and help teachers in their work in the classroom. We enable the development and acquisition of new competences by the exchange of experiences, locally as well as with foreign partners, in order to inspire creative exploration.
  Welcome
 • 5 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  Our work, based on a sense of responsibility and cooperation, gives satisfaction and enables personal development. Since 1st September 2014 we have been operating in two locations: Teacher Training Centre in Sieradz and our institution’s local branch in Wieluń.
  Welcome

Nasz Facebook

Nasze szkolenia - kalendarz

Poprzedni miesiąc Marzec 2019 Następny miesiąc
N P W Ś C Pt S
week 9 1 2
week 10 3 4 5 6 7 8 9
week 11 10 11 12 13 14 15 16
week 12 17 18 19 20 21 22 23
week 13 24 25 26 27 28 29 30
week 14 31

Zapal Czerwoną Lampkę

Platformy

Klauzula informacyjna

BIP

Licznik odwiedzin

1111418
DzisiajDzisiaj19
WczorajWczoraj402
W tym tygodniuW tym tygodniu421
W tym miesiącuW tym miesiącu7394
RazemRazem1111418
Mój adres IP 54.82.99.169
UNITED STATES
US

This page uses the IP-to-Country Database provided by WebHosting.Info (http://www.webhosting.info), available from http://ip-to-country.webhosting.info

Praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów do Akcji 2 w sektorze Edukacja Szkolna oraz do Akcji 1 w sektorze Młodzież.

Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe m.in. szkół oraz instytucji i organizacji działających na rzecz młodzieży.

Już 21 marca br. mija najbliższy termin na składanie wniosków na dofinansowanie z programu Partnerstwa strategiczne w sektorze Edukacja szkolna, a do 30 kwietnia br. można składać wnioski na Wymiany młodzieżowe w sektorze Młodzież.

Jeżeli chcą Państwo pozyskać fundusze na:

[EDUKACJA SZKOLNA]

krótkie międzynarodowe spotkania partnerów (2–5 dni),
wyjazdy uczniów (nie ma dolnej granicy wieku) + wyjazdy kadry towarzyszącej (od 5 dni do 2 miesięcy),
wyjazdy uczniów do partnerskiej szkoły w celu uczenia się w niej przez 2–12 miesięcy (w chwili wyjazdu muszą mieć 14 lat),
wyjazdy nauczycieli w celu nauczania lub szkolenia w partnerskiej placówce (2–12 miesięcy).

Lub

[MŁODZIEŻ]

Zielone i białe szkoły, wycieczki szkolne oraz obozy lub inne formy spotkań młodzieży na terenie Polski przy udziale uczniów zaproszonych z zagranicy (finansowanie pobytu zarówno własnych uczniów jak i gości)

zapraszamy do skorzystania ze szkolenia:

Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+

Praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów do Akcji 2 w sektorze Edukacja Szkolna oraz do Akcji 1 w sektorze Młodzież

NAJBLIŻSZE TERMINY WARSZTATÓW:

8 marca 2019, Kraków

11 marca 2019, Warszawa

1 kwietnia 2019, Poznań (Młodzież KA1)

8 kwietnia 2019, Kraków (Młodzież KA1)

Na szkoleniu dowiedzą się Państwo:

jakich formalności należy dopełnić, żeby złożyć wniosek w najbliższym terminie dla akcji: Wymiany młodzieżowe oraz Partnerstwa strategiczne, jak napisać wniosek, aby mieć gwarancję pozyskania środków – ekspert napisze z Państwem przykładowy wniosek z wykorzystaniem formularza ERASMUS+ oraz wyjaśni wszystkie kruczki/zawiłości formalne, jak krok po kroku stworzyć projekt wykorzystania grantu z akcji: Mobilność młodzieży Partnerstwa,
w jaki sposób pozyskać partnera projektu oraz jakie kryteria musi on spełniać, jak sfinansować koszty zarządzania projektem (np. osób dedykowanych do pisania wniosków, rozliczania i raportowania realizacji projektu) z przyznanych środków, jak wygospodarować z budżetu projektu ERASMUS+ dodatkowe fundusze na cele własne placówki np. związane z doposażeniem.

Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia znajdują się na stronie: www.szkolenia-erasmus.org.

Organizator szkolenia: Grupa Wydawnicza Semantika.

Program „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców" to program profilaktyczny adresowany do osób mających kluczowy wpływ na proces wychowania dzieci i młodzieży- rodziców, opiekunów oraz nauczycieli. Celem programu jest pogłębienie umiejętności wychowawczych oraz kształtowanie postaw wychowawczych sprzyjających budowaniu podmiotowej relacji oraz więzi pomiędzy rodzicami (opiekunami) i dziećmi. Upowszechnianie programu jest koordynowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Program jest programem rekomendowanym i spełnia standardy II poziomu rekomendacji.


Dlatego celem warsztatów jest przeszkolenie 12 realizatorów profilaktyki, którzy będą wdrażali program ,,Szkoła dla Rodziców i Wychowawców’’ w swoich placówkach w pracy z rodzicami i opiekunami dzieci i młodzieży. Szczególnie ważne dla nas jest zrealizowanie trzech modułów programu, ponieważ obserwujemy małą liczbę realizatorów tego programu na etapie ,,Rodzeństwo’’ i ,,Nastolatkowie’’ a obserwujemy znaczne trudności w stosowaniu metod wychowawczych rodziców wobec dorastających dzieci, co ma duże znaczenie przy zaistnieniu zachowania ryzykownego u młodzieży.

Realizatorzy podczas szkolenia:
• poznają podstawowe i zaawansowane technik stosowane w budowaniu prawidłowej więzi rodzinnej,
• nabędą umiejętności pracy z rodzicami,
• nabędą umiejętności wspierania rodziców w pełnieniu ich funkcji opiekuńczych, wychowawczych, w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi,
• nabędą umiejętności nauczenia rodziców prowadzenia dialogu i kształtowania relacji opartych na wzajemnym szacunku i zaufaniu,
• nabędą umiejętności wspierania rodziców w rozwiązywania sytuacji trudnych przez nich,
• nabędą umiejętności trenowania rodziców w technikach porozumiewania się z dziećmi i rodzeństwem,
• nabędą umiejętności pracy z rodzicami nastoletnich dzieci w obszarze kształtowania u nich kompetencji wychowawczych

 
Centrum Profilaktyki AKADEMIA ZDROWIA
ul. Średnia 11
64-100 Leszno

Łódzkie nagradza najzdolniejszych!
XIII edycja jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego

7 stycznia 2019 roku rozpoczyna się XIII edycja jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego.

Stypendium przyznawane jest w dwóch kategoriach: „uczeń” i „student”. Beneficjentami konkursu są uczniowie szkół ponadpodstawowych (licea ogólnokształcące, technika, branżowe szkoły I stopnia, szkoły policealne, z wyłączeniem szkół dla dorosłych).

O jednorazowe stypendium naukowe w kategorii „student” mogą ubiegać się studenci kierunków przyporządkowanych do następujących dyscyplin naukowych:

Czytaj więcej: Łódzkie nagradza najzdolniejszych!

Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wychowawców od 25 lat wydaje czasopismo, które wspiera nauczycieli wszystkich poziomów edukacyjnych w ich dziele wychowawczym (od szkoły podstawowej po licea, technika i szkoły branżowe).
W każdym numerze poruszamy istotne zagadnienia związane z profilaktyką uzależnień, dydaktyką i formacją uczniów. Nasze czasopismo jest również wysoko cenione przez pedagogów i nauczycieli ze względu na publikowane scenariusze teatralne związane z uroczystościami patriotycznymi, religijnymi i okolicznościowymi, które uświetniają szkolne akademie, apele i spotkania. Nie zapominamy również o rodzicach; wiele artykułów o charakterze psychologiczno- pedagogicznym wzmacnia współpracę rodziny i szkoły.

Ze względu na zawartość tematyczną dotyczącą zagrożeń cywilizacyjnych i profilaktyki „Wychowawca" może być prenumerowany z budżetu przewidzianego w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i rozwiązywaniu problemów związanych z uzależnieniami.

Więcej informacji znajdziemy na stronie http://wychowawca.pl/prenumerata/

W 2019 roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza zainteresowanych nabyciem kompetencji komputerowych mieszkańców województwa łódzkiego z pokolenia 45+ do wzięcia udziału w III edycji projektu pn. „UCYFROWIENI”.

Bezpłatne warsztaty z obsługi komputera i Internetu zorganizowane w siedzibie urzędu w Łodzi, przy alei Piłsudskiego 8 prowadzone są przez pracowników urzędu.

W załączeniu przesyłamy opis i terminarz warsztatów.

Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+
praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli.

Już 5 lutego i 21 marca 2019r. mijają najbliższe terminy składania wniosków z programu Erasmus + przez szkoły podstawowe, szkoły średnie oraz przedszkola na dofinansowanie w ramach akcji "Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia ", "Partnerstwa strategiczne" z sektora Edukacja szkolna oraz Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Granty z programu Erasmus+ pozwalają sfinansować 100% wydatków na:

W ramach Akcji "Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia" oraz Akcji "Partnerstwa strategiczne - współpraca szkół" w sektorze Edukacja szkolna:

 • zagraniczne kursy nauki języka dla kadry,
 • zagraniczne kursy metodyczne i specjalistyczne dla nauczycieli,
 • tzw. "wymianę" uczniów i kadry między szkołami,
 • zagraniczne kursy metodyczne i specjalistyczne dla nauczycieli,

Czytaj więcej: Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+

Do końca października br. trwa głosowanie na zadania do realizacji w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego! Każdy z nas, oddając swój głos, może mieć wpływ na to, jak zmienia się i rozwija nasz region. Wybierać możemy spośród 155 zadań wojewódzkich lub subregionalnych o różnorodnej tematyce m.in. zdrowotnej, sportowej, kulturalnej, infrastrukturalnej.

Wejdź na stronę bo.lodzkie.pl i przekonaj się, jakie to proste! BO Ty tu rządzisz!

 

Październik 2018 - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – pod hasłem „Książka to przyszłość”

Szanowni Państwo,
na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych.
Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu serdecznie zaprasza wszystkie szkoły do zaprezentowania działań promujących własne biblioteki i czytelnictwo, zorganizowanych w ramach obchodów.
Prosimy o przesyłanie fotoreportaży i opisów w formacie .pdf na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., osoba do kontaktu Wiesława Chlebowska.
Materiały zostaną umieszczone na stronie www Ośrodka w dziale Wydarzyło się.

 

11 – 16 marca Światowy Tydzień Mózgu

Witamy w Tygodniu Mózgu

Akcja Żonkile

100-lecie niepodległości

Współpraca

Copyright 2019 WODN w Sieradzu