Ogłoszenia
Kontakt
tel. 43 822 36 91
email: wodn@wodnsieradz.edu.pl adres: Sieradz, ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

 • 1 WODN w Sieradzu

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli działającą na terenie województwa łódzkiego i funkcjonuje od 1989 roku. Organem prowadzącym WODN jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Celem naszej działalności jest wspomaganie jakości pracy szkół oraz pomoc nauczycielom w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
  Zapraszamy
 • 2 Nasze działania

  Działania, które podejmujemy umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują twórczo poszukiwania oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy placówek oświatowych. Nasza praca opiera się na poczuciu odpowiedzialności i na partnerskim współdziałaniu, zaspokaja ambicje zawodowe, daje satysfakcję oraz umożliwia rozwój osobisty.
  Zapraszamy
 • 3 Nasza propozycja

  Chcielibyśmy, aby udział w proponowanych przez nas formach doskonalenia umożliwiał Państwu poszerzanie własnej świadomości zawodowej. Jesteśmy przekonani, że aktualna oferta zaspokoi oczekiwania środowiska oświatowego oraz sprosta wymogom dynamicznej rzeczywistości szkolnej, spotykając się z życzliwym odbiorem wyrażającym się udziałem w wybranych formach doskonalenia.
  Zapraszamy
 • 4 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  The Regional Teacher Training Centre in Sieradz is a public institution which has been advising teachers in the Lodz region since 1989. Our aim is to support the quality of work in schools and help teachers in their work in the classroom. We enable the development and acquisition of new competences by the exchange of experiences, locally as well as with foreign partners, in order to inspire creative exploration.
  Welcome
 • 5 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  Our work, based on a sense of responsibility and cooperation, gives satisfaction and enables personal development. Since 1st September 2014 we have been operating in two locations: Teacher Training Centre in Sieradz and our institution’s local branch in Wieluń.
  Welcome

Nasz Facebook

Nasze szkolenia - kalendarz

Poprzedni miesiąc Listopad 2018 Następny miesiąc
N P W Ś C Pt S
week 44 1 2 3
week 45 4 5 6 7 8 9 10
week 46 11 12 13 14 15 16 17
week 47 18 19 20 21 22 23 24
week 48 25 26 27 28 29 30

Zapal Czerwoną Lampkę

Platformy

BIP

Klauzula informacyjna

Do końca października br. trwa głosowanie na zadania do realizacji w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego! Każdy z nas, oddając swój głos, może mieć wpływ na to, jak zmienia się i rozwija nasz region. Wybierać możemy spośród 155 zadań wojewódzkich lub subregionalnych o różnorodnej tematyce m.in. zdrowotnej, sportowej, kulturalnej, infrastrukturalnej.

Wejdź na stronę bo.lodzkie.pl i przekonaj się, jakie to proste! BO Ty tu rządzisz!

 

Październik 2018 - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – pod hasłem „Książka to przyszłość”

Szanowni Państwo,
na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych.
Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu serdecznie zaprasza wszystkie szkoły do zaprezentowania działań promujących własne biblioteki i czytelnictwo, zorganizowanych w ramach obchodów.
Prosimy o przesyłanie fotoreportaży i opisów w formacie .pdf na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., osoba do kontaktu Wiesława Chlebowska.
Materiały zostaną umieszczone na stronie www Ośrodka w dziale Wydarzyło się.

 

SPÓJRZ POD INNYM KĄTEM to cykl warsztatów dla nauczycieli, instruktorów oraz animatorów działań o charakterze teatralnym. Na cykl składa się osiem 6- godzinnych sobotnich spotkań odbywających się jeden raz w miesiącu, w sumie 48 godzin zajęć prowadzonych przez osoby zawodowo związane z różnymi dziedzinami teatru.


 

– 13.10.2018 ADAPTACJA WĄTKÓW LITERACKICH
Uczestnicy podejmą próby adaptacji wybranych wątków literackich/ tekstów kultury, poruszając się w obrębie szeroko pojętych kontekstów kulturowych. Zajęcia obejmują pracę z tekstem na poziomie dramaturgicznym i reżyserskim.
Prowadzenie: Konrad Dworakowski – dyrektor Teatru PINOKIO w Łodzi, reżyser i aktor.

– 17.11.2018 IMPROWIZACJA
Warsztaty poprowadzi, specjalizujący się w technikach improwizacji aktorskiej, Przemysław Buksiński. Wykorzystane warianty ćwiczeń mają na celu wzmocnienie koncentracji, uruchomienie myślenia abstrakcyjnego oraz kreatywność językową.

Czytaj więcej: Spójrz pod innym kątem

Teatr Pinokio w Łodzi, ul. Kopernika 16

zaprasza nauczycieli i pedagogów ze szkół podstawowych, pedagogów teatru, animatorów kultury, instruktorów

Warsztaty i spektakl dla nauczycieli w niedzielę 7 października 2018r.

Spektakl + warsztat

Spotkanie z Samograjem

Na początku była kropka… to jedne z niewielu słów, które padają w przedstawieniu „Samograj”. Tytuł jest świetną okazją do tego, aby uruchomić potencjał odbiorców naszych działań i porozmawiać o tym, co może edukacja – i ta szkolna, i ta „w teatrze” na co dzień.

„Samograj” opowiada m.in. o (s)tworzeniu. Podczas krótkiego spotkania chcemy wspólnie poszukać ważnych pytań, zastanowić się jak je zadawać by zachęcić do poszukiwań, przetestować formy pracy warsztatowej, które pozwalają ćwiczyć i rozwijać kreatywność na bazie spektakli Teatr Pinokio.

Czytaj więcej: Spotkanie z Samograjem

Projekt edukacyjny „Łączka i inne miejsca poszukiwań” poświęcony tematowi poszukiwań nieznanych miejsc pochówku ofiar reżimów totalitarnych

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zaprasza uczniów klasy 8 szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych wraz z ich opiekunami – nauczycielami do udziału w projekcie edukacyjnym „Łączka i inne miejsca poszukiwań” poświęconym tematowi poszukiwań nieznanych miejsc pochówku ofiar reżimów totalitarnych

W ramach projektu uczniowie uczestnicząc w 6 comiesięcznych spotkaniach poznają rolę, jaką w poszukiwaniach odgrywają poszczególne dziedziny wiedzy (m.in. archeologia, historia), zdobywają wiedzę o historii poprzez losy ludzi, uczą się poszanowania dla życia ludzkiego i odpowiedzialności za swoje czyny i decyzje. Finał będzie okazją do zaprezentowania swoich refleksji w postaci krótkich (2 min.) etiud filmowych dotyczących problematyki poruszanej w ramach projektu.
Finał odbędzie się w Warszawie 4 kwietnia 2019 r.
Pozostałe spotkania odbędą się w siedzibie Oddziału IPN w Łodzi.

Zgłoszenia do 1 października br. przyjmujemy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Regulamin projektu

Karta zgłoszenia do projektu

W dniach 16 – 22 września obchodzimy Europejski Tydzień zrównoważonego Transportu, którego kulminacją będzie Dzień bez Samochodu – 22 września br. Warto w tym czasie porozmawiać z dziećmi i młodzieżą o zaletach podróżowania do szkoły (i nie tylko) rowerem lub publiczną komunikacją – korzyściach dla zdrowia, portfela, a przede wszystkim naturalnego środowiska. Zmieniajmy postawy; dajmy odpór dyktatowi czterech kółek. A gdy już musimy ulec, to zapełniajmy wszystkie miejsca w aucie, zabierając jadących w tym samym kierunku.

Więcej na: www.mobilityweek.eu i https://www.gov.pl/infrastruktura/europejski-tydzien-zrownowazonego-transportu-2018

Muzeum XXI w. to nie tylko ekspozycja, przenosząca zwiedzającego w ciekawie zaaranżowaną przestrzeń historyczną, ale także miejsce edukacyjnych, kulturowych czy filmowych spotkań dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

To właśnie z myślą o naszych najmłodszych gościach i ich nauczycielach przygotowaliśmy ofertę edukacyjną Muzeum II Wojny Światowej. Znajdziecie w niej Państwo wiele interesujących zajęć dedykowanych uczniom szkół podstawowych i średnich.

W ofercie nie mogło zabraknąć lekcji dotyczącej historii półwyspu Westerplatte – miejsca szczególnego dla historii Polski i Europy – gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Nasi edukatorzy zabiorą szkolną młodzież w daleką edukacyjną podróż do pogrążonego w wojnie świata, w którym jedyną nadzieją były piękne postawy ludzi ceniących sobie wolność, miłość bliźniego i gotowość do poświęceń.

Zapraszam do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Dr Karol Nawrocki,
Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

 

15 listopada: Światowy Dzień Filozofii

16 listopada: Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Ankieta dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych dot. edukacji globalnej w nauczaniu wczesnoszk

100-lecie niepodległości

Współpraca

Licznik odwiedzin

1075115
DzisiajDzisiaj175
WczorajWczoraj274
W tym tygodniuW tym tygodniu175
W tym miesiącuW tym miesiącu5568
RazemRazem1075115
Mój adres IP 54.146.195.24
UNITED STATES
US

This page uses the IP-to-Country Database provided by WebHosting.Info (http://www.webhosting.info), available from http://ip-to-country.webhosting.info

Copyright 2018 WODN w Sieradzu