100-lecie niepodległości
Kontakt
tel. 43 822 36 91
email: wodn@wodnsieradz.edu.pl adres: Sieradz, ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

 • 1 WODN w Sieradzu

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli działającą na terenie województwa łódzkiego i funkcjonuje od 1989 roku. Organem prowadzącym WODN jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Celem naszej działalności jest wspomaganie jakości pracy szkół oraz pomoc nauczycielom w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
  Zapraszamy
 • 2 Nasze działania

  Działania, które podejmujemy umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują twórczo poszukiwania oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy placówek oświatowych. Nasza praca opiera się na poczuciu odpowiedzialności i na partnerskim współdziałaniu, zaspokaja ambicje zawodowe, daje satysfakcję oraz umożliwia rozwój osobisty.
  Zapraszamy
 • 3 Nasza propozycja

  Chcielibyśmy, aby udział w proponowanych przez nas formach doskonalenia umożliwiał Państwu poszerzanie własnej świadomości zawodowej. Jesteśmy przekonani, że aktualna oferta zaspokoi oczekiwania środowiska oświatowego oraz sprosta wymogom dynamicznej rzeczywistości szkolnej, spotykając się z życzliwym odbiorem wyrażającym się udziałem w wybranych formach doskonalenia.
  Zapraszamy
 • 4 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  The Regional Teacher Training Centre in Sieradz is a public institution which has been advising teachers in the Lodz region since 1989. Our aim is to support the quality of work in schools and help teachers in their work in the classroom. We enable the development and acquisition of new competences by the exchange of experiences, locally as well as with foreign partners, in order to inspire creative exploration.
  Welcome
 • 5 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  Our work, based on a sense of responsibility and cooperation, gives satisfaction and enables personal development. Since 1st September 2014 we have been operating in two locations: Teacher Training Centre in Sieradz and our institution’s local branch in Wieluń.
  Welcome

Edukacja w czasach pandemii koronawirusa

Biuletyn Informacyjny WODN w Sieradzu

Formy doskonalenia i dokształcania. Rok szkolny 2020/2021

Platformy

Nasz Facebook

Biblioteki Pedagogiczne zdalnemu nauczaniu

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi

 Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu

Klauzula informacyjna

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, 20-lecia Powiatu Wieruszowskiego i wielu jeszcze innych jubileuszowych rocznic, których sejm ogłosił obchody na rok 2018 w dniach od 15.10.2018r. do 25.10.2018r. nauczyciele bibliotekarze realizowali projekt.

W tym czasie Nauczyciele ZSP im. Stanisława Staszica wraz z Uczniami uczestniczyli w przygotowanych zajęciach edukacyjnych.

W czytelni biblioteki szkolnej wyeksponowano wystawy: „Powiat wieruszowski w obiektywie wczoraj i dziś” oraz „100-lecie Nieodległości”. Zwiedzanie poprzedzała prelekcja na temat przyszłości książki oraz Patronów Roku 2018. Uczniom został wyświetlony film edukacyjny: „Przystanek Niepodległość”. Na każdym spotkaniu tradycyjnie odbyła się akcja głośnego czytania. W tym roku czytaliśmy dla Niepodległej ze szczególnym uwzględnieniem myśli Jana Pawła II, Zbigniewa Herberta, Ireny Sendlerowej oraz teksty innych autorów o tematyce patriotycznej.

W dniu 24 października 2018 roku odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie – spotkanie z Krzysztofem Piersą - autorem poradnika „Komputerowy Ćpun” oraz „Trener Marzeń”. To chyba, pierwszy z graczy, który postanowił rozmawiać z rodzicami i młodzieżą na temat uzależnienia od gier komputerowych. Przemierza kraj wzdłuż i wszerz tłumacząc jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka.

Spotkanie zostało zorganizowane przez nauczyciela bibliotekarza Halinę Paluch z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i pedagoga szkolnego Danutę Urbaś w ramach profilaktyki uzależnień.

Serdecznie dziękujemy Nauczycielom i Młodzieży za udział w zorganizowanych przedsięwzięciach.
Nauczyciele bibliotekarze:
Halina Paluch
Joanna Suwara

Zapraszamy do publikowania na naszej stronie opisów i relacji z różnorodnych działań, które są realizowane w Państwa placówkach w ramach OBCHODÓW SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.
Materiały prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Projekt edukacyjny:
„WOLNA, NIEPODLEGŁA - POLSKA”

 

 

Szkoła Podstawowa
im. Jana Jarczaka
w Gaszynie

Copyright 2020 WODN w Sieradzu