Nowatorstwo pedagogiczne
Kontakt
tel. 43 822 36 91
email: wodn@wodnsieradz.edu.pl adres: Sieradz, ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

 • 1 WODN w Sieradzu

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli działającą na terenie województwa łódzkiego i funkcjonuje od 1989 roku. Organem prowadzącym WODN jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Celem naszej działalności jest wspomaganie jakości pracy szkół oraz pomoc nauczycielom w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
  Zapraszamy
 • 2 Nasze działania

  Działania, które podejmujemy umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują twórczo poszukiwania oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy placówek oświatowych. Nasza praca opiera się na poczuciu odpowiedzialności i na partnerskim współdziałaniu, zaspokaja ambicje zawodowe, daje satysfakcję oraz umożliwia rozwój osobisty.
  Zapraszamy
 • 3 Nasza propozycja

  Chcielibyśmy, aby udział w proponowanych przez nas formach doskonalenia umożliwiał Państwu poszerzanie własnej świadomości zawodowej. Jesteśmy przekonani, że aktualna oferta zaspokoi oczekiwania środowiska oświatowego oraz sprosta wymogom dynamicznej rzeczywistości szkolnej, spotykając się z życzliwym odbiorem wyrażającym się udziałem w wybranych formach doskonalenia.
  Zapraszamy
 • 4 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  The Regional Teacher Training Centre in Sieradz is a public institution which has been advising teachers in the Lodz region since 1989. Our aim is to support the quality of work in schools and help teachers in their work in the classroom. We enable the development and acquisition of new competences by the exchange of experiences, locally as well as with foreign partners, in order to inspire creative exploration.
  Welcome
 • 5 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  Our work, based on a sense of responsibility and cooperation, gives satisfaction and enables personal development. Since 1st September 2014 we have been operating in two locations: Teacher Training Centre in Sieradz and our institution’s local branch in Wieluń.
  Welcome

Diagnoza potrzeb dyrektorów

Przygotowując się do budowania oferty szkoleniowej na rok szkolny 2020/2021 zwracamy się z prośbą o wskazanie, które kompetencje chcieliby Państwo doskonalić w związku z pełnioną funkcją dyrektora. Prosimy o udzielenie informacji i wypełnienie kwestionariusza ankiety.

Nasz Facebook

Nasze szkolenia - kalendarz

Poprzedni miesiąc Kwiecień 2020 Następny miesiąc
N P W Ś C Pt S
week 14 1 2 3 4
week 15 5 6 7 8 9 10 11
week 16 12 13 14 15 16 17 18
week 17 19 20 21 22 23 24 25
week 18 26 27 28 29 30

Zapal Czerwoną Lampkę

Platformy

Klauzula informacyjna

W czasach, kiedy nasi uczniowie, nasze własne dzieci odpływają w nurtach wirtualnego świata, my nauczyciele, rodzice, dorośli potrzebujemy wsparcia – na pewno jakiegoś rozeznania w temacie. Jeśli lordKruszwil, sexMasterka, reZigiusz mają rząd dusz na poziomie 1 500 000 – 3 000 000 subskrypcji, to trzeba zaaplikować odtrutkę na skołatane głowy nastolatków.
Proponujemy autorski przegląd stron, w których znaleźć można inspiracje, pomoc, analizy. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Miłego klikania.

https://cyfrowa-wyprawka.org/
https://www.edukacja.fdds.pl/
http://edukacjamedialna.edu.pl/
https://dbamomojzasieg.com/
https://cybernauci.edu.pl/
https://www.cyfrowobezpieczni.pl/
http://dbajofejs.pl/
https://dyzurnet.pl/
https://800100100.pl/

Z innej beczki – platformy otwartej nauki:
http://www.superbelfrzy.edu.pl/
https://zakreconybelfer.pl/
http://pistacja.tv/
http://fina.gov.pl/
http://digitalyouth.pl/

I jeszcze z innej:
http://kampaniespoleczne.pl/

 

 

 

 

30 października 2018 r. obchodziliśmy Święto Biblioteki Szkolnej. Uczniowie klasy IV i V wcielili się w rolę znanych pisarzy - Juliana Tuwima, Jana Brzechwę, Danutę Wawiłow oraz Henryka Sienkiewicza i prezentowali swoją twórczość. Inni uczniowie recytowali lub czytali ich wiersze. Występy wzbogaciły znane piosenki do wierszy J. Brzechwy oraz recytacja tekstów. Po uroczystości odbyło się czytanie ulubionych tekstów dla uczniów klas 0-III. Biblioteka Szkolna była odświętnie przybrana, zorganizowano w niej kącik czytelniczy (na dywanie), plastyczny, oraz gier i zabaw. Uczniowie byli zadowoleni z przygotowanych atrakcji i chętnie odwiedzali bibliotekę.

Organizatorzy:
Marzanna Gibka - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i nauczyciel bibliotekarz Agata Drajling - nauczyciel polonista i nauczyciel bibliotekarz Magdalena Kobryń - nauczyciel historii i nauczyciel bibliotekarz

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - 2018
Kolejny już raz wspólnie świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Barczewie, w tym roku pod hasłem: „Książka to przyszłość”.

A oto relacja

W ramach rządowego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, przy udziale środków budżetu państwa, zgodnie z Umową Nr 353/2017 z dnia 28.06.2017 r. nastąpił zakup książek w celu wzbogacenia zasobów biblioteki szkolnej o pozycje będące w sferze zainteresowania uczniów i służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego. Zakupiono książki na łączną kwotę 15.022,- zł w tym: dotacja celowa 12.000,- zł i środki własne – 3.022,- zł. Zakup nastąpił w ostatnim tygodniu listopada 2017 r., dzięki czemu księgozbiór szkolny powiększył się o 694 woluminy.

Przybyło nam 506 egzemplarzy nowych lektur i tomików poetyckich. W liczbie tej znajduje się m.in. 80 książek, które zostaną zaliczone do lektur zgodnie z nową podstawą programową (która będzie obowiązywała od 1 września 2019 r.). Wśród 178 pozostałych książek dominuje najnowsza beletrystyka (120 pozycji). O zakupie zadecydowały głównie bezpośrednie opinie i propozycje uczniów oraz sugestie pracowników Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu. Dzięki temu nabyliśmy pozycje, które w znaczącym stopniu pojawiły się w księgarniach w 2017 roku. Są więc swoistymi „ciepłymi bułeczkami”, które zagościły na półkach biblioteki szkolnej.

Czytaj więcej: Nowe książki w bibliotece szkolnej ZSP nr 2 w Sieradzu

W dniach 2 – 16 sierpnia 2015 roku grupa osiemnastu nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Sieradzu uczestniczyła w projekcie: „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej”, finansowanym z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój, pod nazwą: „Przez języki obce do sukcesu”. Instytucją, która zorganizowała 50-godzinne szkolenie dla nauczycieli, poprzedzone trzymiesięcznymi przygotowaniami językowo-kulturowymi, było International Project Centre w Exeter w hrabstwie Devon w Wielkiej Brytanii. Nauczyciele podzieleni zostali na cztery grupy, w zależności od stopnia zaawansowania znajomości języka angielskiego, a zajęcia odbywały się w kilkunastoosobowych, międzynarodowych zespołach, w których, podczas pracy, nauczyciele szlifowali swój angielski, poznawali kulturę i geografię Wielkiej Brytanii oraz nowe metody kształcenia.

Do Exeter wyleciałem samolotem z Poznania (Ławica) w niedzielę 2 VIII o godz. 10.10; wylądowaliśmy w Bristolu szczęśliwie o godz. 11.30 czasu lokalnego.
Na miejsce przyjechaliśmy autobusem. Podróż trwała około dwóch godzin. Pierwszą niespodzianką był dla mnie ruch lewostronny. Ze zdumieniem patrzyłem, jak autobus na rondzie skręca w lewo…
Drugą niespodzianką okazały się warunki, jakie zastaliśmy. Znakomite pod każdym względem. Mieszkaliśmy w domu akademickim w kampusie Uniwersytetu w Exeter.
Trzecią niespodzianką okazała się – na dłuższą metę – bardzo ładna (nieangielska) pogoda.

Czytaj więcej: „POŻEGNANIE Z WIELKĄ BRYTANIĄ” wspomnienia uczestnika projektu w Exeter

Podkategorie

Zapraszamy do publikowania na naszej stronie opisów i relacji z różnorodnych działań, które są realizowane w Państwa placówkach w ramach OBCHODÓW SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.
Materiały prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright 2020 WODN w Sieradzu