Konkursy
Kontakt
tel. 43 822 36 91
email: wodn@wodnsieradz.edu.pl adres: Sieradz, ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

 • 1 WODN w Sieradzu

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli działającą na terenie województwa łódzkiego i funkcjonuje od 1989 roku. Organem prowadzącym WODN jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Celem naszej działalności jest wspomaganie jakości pracy szkół oraz pomoc nauczycielom w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
  Zapraszamy
 • 2 Nasze działania

  Działania, które podejmujemy umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują twórczo poszukiwania oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy placówek oświatowych. Nasza praca opiera się na poczuciu odpowiedzialności i na partnerskim współdziałaniu, zaspokaja ambicje zawodowe, daje satysfakcję oraz umożliwia rozwój osobisty.
  Zapraszamy
 • 3 Nasza propozycja

  Chcielibyśmy, aby udział w proponowanych przez nas formach doskonalenia umożliwiał Państwu poszerzanie własnej świadomości zawodowej. Jesteśmy przekonani, że aktualna oferta zaspokoi oczekiwania środowiska oświatowego oraz sprosta wymogom dynamicznej rzeczywistości szkolnej, spotykając się z życzliwym odbiorem wyrażającym się udziałem w wybranych formach doskonalenia.
  Zapraszamy
 • 4 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  The Regional Teacher Training Centre in Sieradz is a public institution which has been advising teachers in the Lodz region since 1989. Our aim is to support the quality of work in schools and help teachers in their work in the classroom. We enable the development and acquisition of new competences by the exchange of experiences, locally as well as with foreign partners, in order to inspire creative exploration.
  Welcome
 • 5 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  Our work, based on a sense of responsibility and cooperation, gives satisfaction and enables personal development. Since 1st September 2014 we have been operating in two locations: Teacher Training Centre in Sieradz and our institution’s local branch in Wieluń.
  Welcome

Nasz Facebook

Nasze szkolenia - kalendarz

Poprzedni miesiąc Luty 2018 Następny miesiąc
N P W Ś C Pt S
week 5 1 2 3
week 6 4 5 6 7 8 9 10
week 7 11 12 13 14 15 16 17
week 8 18 19 20 21 22 23 24
week 9 25 26 27 28

Platformy

BIP

Zapraszamy do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Innowacji i Twórczości w Edukacji, który odbędzie się 25 kwietnia 2018 r. Przegląd kierujemy do uczniów, nauczycieli oraz pedagogów zainteresowanych innowacyjnym i twórczym podejściem do edukacji.

Przegląd, jak co roku, ma formę Konkursu, którego celem jest popularyzacja postawy twórczej wśród uczniów, nauczycieli, pedagogów i wychowawców oraz wyłonienie osób propagujących innowacyjne, niestandardowe podejście do pracy dydaktyczno-wychowawczej, zgodnie z europejskimi standardami edukacyjnymi. Zostaną w nim nagrodzeni pedagodzy, nauczyciele, wychowawcy, którzy traktują swoją pracę jak twórcze wyzwanie. Prowadzą lekcje w niekonwencjonalny, ciekawy sposób, inspirują uczniów i wychowanków do samodzielnego myślenia i twórczych poszukiwań. Twórczo prowokują do działania, rozwijając wyobraźnię i ciekawość poznawczą. W tegorocznej edycji Konkursu nagrodzeni zostaną także uczniowie wyróżniający się ciekawymi pomysłami, kreatywnie rozwiązujący powierzone zadania i wykazujący się odwagą w myśleniu i działaniu.

Pełna informacja o konkursie, regulamin i formularze znajdziemy na stronie przeglądu

 

 

Łódzkie nagradza najzdolniejszych!
XII edycja jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego

2 stycznia 2018 roku rozpoczyna się XII edycja stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego. Stypendium przyznawane jest w dwóch kategoriach: „uczeń” i „student”. Beneficjentami konkursu są uczniowie szkół ponadpodstawowych (licea ogólnokształcące, technika, branżowe szkoły I stopnia, szkoły policealne), słuchacze kolegiów oraz studenci kierunków z następujących dziedzin nauki:
1. nauki społeczne
2. nauki ekonomiczne
3. nauki prawne
4. nauki matematyczne
5. nauki fizyczne
6. nauki chemiczne
7. nauki biologiczne
8. nauki o Ziemi
9. nauki techniczne
10. nauki medyczne
11. nauki farmaceutyczne

Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi do 10.000 zł.

Pełna informacja o stypendiach

Regulamin przyznawania jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego

Wniosek o przyznanie jednorazowego stypendium naukowego Marszałka Województwa Łódzkiego w kategorii „uczeń”

Wniosek o przyznanie jednorazowego stypendium naukowego Marszałka Województwa Łódzkiego w kategorii „student”

Ogólnopolski Konkurs Artystyczny "Klasa ze snów"

Graj o nagrody dla Twojej szkoły!

Konkurs ma na celu kształcenie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, podniesienie jakości edukacji informatycznej oraz popularyzowanie świadomego i praktycznego wykorzystania najnowszych technologii w procesie uczenia się i nauczania.  Przedsięwzięcie popularyzuje ideę uczenia się przez tworzenie, sprzyja zdobywaniu ważnych umiejętności z różnych dziedzin. Jest doskonałym sposobem na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu. Jednocześnie przyczynia się do zwiększenia motywacji do nauki.

Zasady, harmonogram i regulamin konkursu: http://www.klasazesnow.pl/

Samorząd województwa łódzkiego zaprasza do udziału w konkursie szkolnym, organizowanym przez Województwo Łódzkie i region partnerski Badenię Wirtembergię, który w roku szkolnym 2017/2018 będzie odbywał się pod hasłem Polsko-niemieckie spotkania: województwo łódzkie i land Badenia Wirtembergia.
Konkurs skierowany jest do uczniów języka niemieckiego.

Więcej informacji, a także warunki udziału będzie można znaleźć na uruchomionej we wrześniu stronie: www.nachbarn-im-westen.de

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Centrum Egzaminacyjne Instytutu Goethego zapraszają nauczycieli języka niemieckiego zainteresowanych konkursem na spotkanie informacyjne, które odbędzie się: w piątek 15.09.2017 o godz. 15.00 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego Łódź, ul. Pomorska 171/173
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają materiały promocyjne.
Prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 14.09.2017 r.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji na stronie konkursu

Ogólnopolski Konkurs Generalnego Konserwatora Zabytków na projekt edukacyjny o dziedzictwie kulturowym – „Zabytek Poznany”

Jeżeli:
- Twoją pasją są zabytki oraz edukacja historyczna,
- jesteś właścicielem obiektu zabytkowego lub nim zarządzasz,
- pracujesz z ludźmi, którzy interesują się przeszłością oraz popularyzacją wiedzy o zabytkach,
- dziedzictwo wokół Ciebie nie jest Ci obojętne,

to zapraszamy Cię do Ogólnopolskiego Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków na projekt edukacyjny o dziedzictwie kulturowym – „Zabytek Poznany”.

Jego celem jest promocja działań związanych z upowszechnianiem wiedzy o dziedzictwie kulturowym oraz wzmocnienie świadomości społecznej dotyczącej wartości zabytków. Chcemy nagradzać i promować najlepszą działalność edukacyjną w tym zakresie prowadzoną przez zarządców i posiadaczy zabytków, a także osoby współpracujące z nimi.

Szczegóły na stronie konkursu

Czytaj więcej: Zabytek Poznany

 

15. września rozpoczyna się rejestracja do V edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Kierowany jest on do uczniów II klas liceum oraz III klas technikum.
Do wygrania są indeksy na czołowe uczelnie wyższe, stypendia i bony do IPN. Przewidziane są również nagrody dla nauczycieli (nagrody pieniężne, bony do IPN) i szkół.
Rejestracja szkół potrwa do 15. listopada 2017r. Etap szkolny odbędzie się 23 listopada 2017 (czwartek) o godz. 10.00.

Zapisy: www.olimpiadasolidarnosci.pl

W załączniku:
Szczegółowe informacje
plakat

Szczegółowych informacji udzielają koordynatorzy Olimpiady Solidarności z Fundacji Centrum Solidarności: Patrycja Maria Marczuk i Anna Krzemińska
+48 | 58 308 43 28 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Studium Prawa Europejskiego zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół, pod nazwą Szkoła młodych patriotów V edycja.

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 16 października 2017 r. do 30 kwietnia 2018 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają dyplomy „Szkoły młodych patriotów” oraz zaświadczenia ukończenia kursu.

Celem konkursu jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego.
Szkoły przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1” do „10”. Warunkiem do otrzymania dyplomu „Szkoła młodych patriotów” jest uzyskanie co najmniej 80% punktów za 7 spośród 9 zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu

Pełna informacja o konkursie

Formularz zgłoszeniowy

Copyright 2018 WODN w Sieradzu