Konkursy
Kontakt
tel. 43 822 36 91
email: wodn@wodnsieradz.edu.pl adres: Sieradz, ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

 • 1 WODN w Sieradzu

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli działającą na terenie województwa łódzkiego i funkcjonuje od 1989 roku. Organem prowadzącym WODN jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Celem naszej działalności jest wspomaganie jakości pracy szkół oraz pomoc nauczycielom w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
  Zapraszamy
 • 2 Nasze działania

  Działania, które podejmujemy umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują twórczo poszukiwania oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy placówek oświatowych. Nasza praca opiera się na poczuciu odpowiedzialności i na partnerskim współdziałaniu, zaspokaja ambicje zawodowe, daje satysfakcję oraz umożliwia rozwój osobisty.
  Zapraszamy
 • 3 Nasza propozycja

  Chcielibyśmy, aby udział w proponowanych przez nas formach doskonalenia umożliwiał Państwu poszerzanie własnej świadomości zawodowej. Jesteśmy przekonani, że aktualna oferta zaspokoi oczekiwania środowiska oświatowego oraz sprosta wymogom dynamicznej rzeczywistości szkolnej, spotykając się z życzliwym odbiorem wyrażającym się udziałem w wybranych formach doskonalenia.
  Zapraszamy
 • 4 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  The Regional Teacher Training Centre in Sieradz is a public institution which has been advising teachers in the Lodz region since 1989. Our aim is to support the quality of work in schools and help teachers in their work in the classroom. We enable the development and acquisition of new competences by the exchange of experiences, locally as well as with foreign partners, in order to inspire creative exploration.
  Welcome
 • 5 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  Our work, based on a sense of responsibility and cooperation, gives satisfaction and enables personal development. Since 1st September 2014 we have been operating in two locations: Teacher Training Centre in Sieradz and our institution’s local branch in Wieluń.
  Welcome

Edukacja w czasach pandemii koronawirusa

Biuletyn Informacyjny WODN w Sieradzu

Formy doskonalenia i dokształcania. Rok szkolny 2020/2021

Platformy

Nasz Facebook

Biblioteki Pedagogiczne zdalnemu nauczaniu

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi

 Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu

Klauzula informacyjna

 

Jesteś nauczycielem lub nauczycielką i uczysz szacunku dla różnorodności i praw człowieka? Zgłoś się do Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Nabór trwa do 18 października.

pełna informacja o konkursie

Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” przyznawana jest nauczycielom i nauczycielom, którzy:

• uczą i wychowują w duchu tolerancji i poszanowania dla innych,
• odgrywają ważną rolę w szkole i społeczności lokalnej,
• realizują konkretne projekty i działania angażujące dzieci oraz młodzież,
• ze swoimi działaniami wychodzą poza standard szkolny.

Nabór zgłoszeń trwa do 18.10.2020 roku i jest prowadzony wyłącznie drogą elektroniczną. Kandydat/ka powinien/a wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy, do którego należy załączyć wszystkie wymagane dokumenty tj. dwie rekomendacje, do 5 załączników, esej na temat umieszczony w formularzu zgłoszeniowym. Wszystkie dokumenty muszą zostać wgrane na platformę.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i FAQ.

Czytaj więcej: Nagroda „Za naprawianie świata” dla nauczycieli – otwarty nabór!

Rejonowa Komisja Konkursowa Konkursu Języka Angielskiego odwołuje II etap konkursu;
z powodu ogłoszonej pandemii jego przeprowadzenie nie jest możliwe.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich opiekunom za udział w I etapie konkursu.
 
Życzymy wszystkiego dobrego w nadchodzącym czasie, a wkrótce - spokojnych i bezpiecznych wakacji.
 
W imieniu RKK
Krystyna Juźwicka

Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego XIII Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020.

 

Rejonowa Komisja Konkursowa XIII Konkursu Języka Angielskiego podjęła decyzję o obniżeniu progu procentowego kwalifikującego ucznia do etapu rejonowego.

Do eliminacji rejonowych zakwalifikowani zostali uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 80% punktów za udzielenie poprawnych odpowiedzi.

 

Czytaj więcej: Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego XIII Konkursu Języka Angielskiego

Fundacja Przedsiębiorczości Revas ma zaszczyt zaprosić nauczycieli szkół ponadpodstawowych w Polsce do zgłaszania zespołów uczniowskich, do kolejnej edycji Ogólnopolskiego konkursu "Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie 3”. Celem konkursu jest kształcenie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży poprzez wykorzystanie innowacyjnych narzędzi dydaktycznych jakimi są Branżowe Symulacje Biznesowe. Konkurs jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz licznych Kuratoriów Oświaty.

Rekrutacja

Rekrutacja uczestników do „Szkolnych Mistrzostw Menedżerskich 3” ruszy 02.03.2020 i będzie trwała do 13.03.2020 oraz zostanie przeprowadzona w dwóch kategoriach:

· Licea ogólnokształcące

· Technika oraz szkoły branżowe

Nauczyciel zgłasza 3-osobowy zespół do udziału w konkursie poprzez:

· Uzupełnienie formularza zgłoszeniowego on-line,

· Przesłanie drogą elektroniczną wypełnionego wniosku wraz z pieczęcią i podpisem Dyrektora szkoły (skan),

· Przesłanie drogą elektroniczną zgody opiekuna prawnego osoby niepełnoletniej na przetwarzanie i publikację danych osobowych.

O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń!

Opis

W ramach konkursu Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie 3 uczniowie stworzą 112 zespołów, które rywalizować będą ze sobą z wykorzystaniem symulacji biznesowych "Agencja eventowa” – uczniowie z techników i szkół branżowych oraz „Salon kosmetyczny” – uczniowie z liceów ogólnokształcących. W symulacji uczniowie wcielą się w rolę współwłaściciela firmy i będą zajmować się m.in.: tworzeniem stanowisk, zakupem sprzętu, zamawianiem zasobów, wyposażania zakładu oraz poczekalni, zatrudnianiem pracowników, ustalaniem pakietów wynagrodzeń, szkoleń, a także wykorzystaniem w swoim biznesie reklamy tradycyjnej oraz internetowej. Ocenie poddane zostaną postępy zespołów w zakresie zysku, wygenerowanego popytu, utraconej sprzedaży, jakości produktu, zadowolenia pracowników. Pierwszy etap konkursu to eliminacje – uczniowie rywalizować będą ze sobą online. Następnie 16 zespołów z najlepszymi wynikami spotka się na 2-dniowym finale w czerwcu 2020 w Rzeszowie (8 zespołów z liceów ogólnokształcących oraz 8 zespołów ze techników i szkół branżowych).

Czytaj więcej: Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie 3

Po raz kolejny zapraszamy do udziału w ogólnopolskim, bezpłatnym programie edukacyjnym Szkoła Dialogu.

Celem programu Szkoła Dialogu jest poszerzanie wiedzy na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju. Kierowany jest on do uczniów z mniejszych i średnich miast, którzy samodzielne odkrywają i upamiętniają historię przedwojennej społeczności żydowskiej w swojej miejscowości. Szkoła Dialogu oparta jest na przekonaniu, że wiedza, zrozumienie i dialog to klucze do przełamywania barier.

W ramach programu uczniowie i uczennice uczestniczą w cyklu czterech warsztatów, podczas których przygotowują swój autorski PROJEKT – wycieczkę śladami Żydów ze swojej miejscowości. Warsztaty są bezpłatne i są prowadzone przez doświadczonych trenerów Forum Dialogu, którzy merytorycznie wspierają działania uczniów i przybliżają im kulturę żydowską. Wycieczki przygotowane przez uczniów biorą udział w ogólnopolskim konkursie na najlepszy projekt upamiętniający, a szkoły otrzymują tytuł: SZKOŁY DIALOG

Najlepsze zrealizowane w danym roku kalendarzowym projekty wyróżniane są cennymi nagrodami dla uczniów, szkół i nauczycieli - opiekunów wręczanymi podczas dorocznej Gali Szkoły Dialogu. W ubiegłym roku wyglądało to tak:

• Do edycji wiosennej zapraszamy uczniów 7 klasy szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych z niewielkich miejscowości, małych i średnich miast z całej Polski, w których niegdyś znaczący odsetek mieszkańców stanowili Żydzi.

• Cykl 4 zajęć Szkoły Dialogu powinien się odbyć między marcem a majem. Projekt konkursowy należy zrealizować odpowiednio najpóźniej w czerwcu.

• Grupa może liczyć od 15 do 30 osób.

Więcej informacji o programie Szkoła Dialogu oraz szczegóły dotyczące rekrutacji znajdą Państwo pod adresem: http://dialog.org.pl/szkola-dialogu/pl/dla-szkol/zglos-szkole-polska/

 

Na zgłoszenia czekamy do 10 marca 2020 roku. Formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfFgWBVX-JsiMcu_l6QLVyV0TUdCQzorYWZ2OHBXBmVeClnJQ/viewform

 

Osoba kontaktowa: Agnieszka Mierzwa,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 551 50 26 
Koordynatorka programu Szkoła Dialogu

 

Fundacja Forum Dialogu jest organizacją pozarządową zajmującą się od 20 lat działalnością na rzecz zbliżenia pomiędzy Polakami a Żydami, przeciwdziałaniem przejawom antysemityzmu i ksenofobii, a także edukacją na rzecz tolerancji.

 

Lista szkół zgłoszonych do XIII Rejonowego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych rejonu sieradzkiego w roku szkolnym 2019/2020

Nazwa szkoły

Adres szkoły

Nauczyciel - opiekun

Liczba zgłoszonych
uczniów

Szkoła Podstawowa nr 2 
w Działoszynie

ul. Ogrodowa 3a, 98 – 355 Działoszyn

Justyna Nowakowska

14

Szkoła Podstawowa nr 7 
W Zduńskiej Woli

ul. Wodna 32, 98 – 220  Zduńska Wola

Tomasz Ratajczyk

15

Publiczna Szkoła Podstawowa
w Porczynach

Porczyny 25, 99 – 200 Poddębice

Agnieszka Lange - Kujawa

4

Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 8
w Sieradzu

ul. Szlachecka 11, 98 – 200 Sieradz

Magdalena Rosik

3

Szkoła Podstawowa
w Wartkowicach

ul. Legionów Polskich 5, 99 – 220 Wartkowice

Katarzyna Durys

1

Szkoła Podstawowa
w Wartkowicach

ul. Legionów Polskich 5, 99 – 220 Wartkowice

Sylwia Napieraj

7

Zespół Szkół w  Waszkowskiem

Waszkowskie 12, 98 – 260 Burzenin

Agnieszka Gawrońska

2

Szkoła Podstawowa
w Czestkowie

Czestków B  10C

Ewelina Piotrowicz

1

Szkoła Podstawowa
w Kwaskowie

Kwasków 5, 98 – 235 Błaszki

Marta Alberczak

2

Zespół  Szkoły i Przedszkola
w Ożarowie

Ożarów 142, 98 – 345 Mokrsko

Jadwiga Struzik

2

Szkoła Podstawowa nr 12
w Zduńskiej Woli

ul. Wileńska 3, 98 – 220  Zduńska Wola

Ewa Szewczyk

2

Szkoła Podstawowa 
w Jadwisinie

Jadwisin 3,  99 – 220 Wartkowice

Sylwia Napieraj

4

Szkoła Podstawowa 
w Kłódnej

Jadwisin 3,  99 – 220 Wartkowice

Izabela Michalak

6

Szkoła Podstawowa 
w Rudzie

ul. Długa 31, 98 – 300 Wieluń

Anna Filemonowicz Faryś

11

Szkoła Podstawowa 
w Skrzynnie

Skrzynno, 98 – 311 Ostrówek

Anna Filemonowicz Faryś

8

Szkoła Podstawowa 
w Szadku

ul. Prusinowska 4, 98 – 240 Szadek

Aleksandra Kamińska
Piotr Szczepański

6

Publiczna Szkoła Podstawowa
w Siemkowicach

ul. Nowa 1, 98 – 354 Siemkowice
(powiat pajęczański)

Kamila Bera

8

Szkoła Podstawowa nr 9
z Oddziałami Integracyjnymi
w Zduńskiej Woli

ul. Kilińskiego 27, 98 – 220
Zduńska Wola

Katarzyna Makówka

12

Szkoła Podstawowa nr 6
w Sieradzu

ul. Uniejowska 199, 98 – 220 Sieradz

Magdalena Smus

6

Publiczna Szkoła Podstawowa
w Czarnożyłach

Czarnożyły 17a, 98 – 310  Czarnożyły

Aneta Konadorów

12

Szkoła Podstawowa nr 9
w Sieradzu

ul. Łokietka 55, 98 – 200 Sieradz

Aneta Kobusiewicz

23

Zespół  Szkolno – Przedszkolny
w Woli Wiązowej

Wola wiązowa 42, 97 – 438  Rusiec

Eliza Wlazłowska

6

Szkoła Podstawowa w Chojnem

ul. Główna 1, 98 – 200 Sieradz

Joanna Bartosiewicz

6

Szkoła Podstawowa nr 10
w Sieradzu

Al. Grunwaldzka 10, 98 – 200 Sieradz

Monika Ratajczyk

24

Szkoła Podstawowa nr 2
w Zduńskiej Woli

ul. Spacerowa 90, 98 – 220
Zduńska Wola

Anna Jegier

50

Szkoła Podstawowa nr 10
w Zduńskiej Woli

ul. Zielona 46a, 98 – 220
Zduńska Wola

Aleksandra Jędrasik
Anita Tymoczko

10

Szkoła Podstawowa
w Godynicach

Godynice 17, 98 – 277 Brąszewice

Szczepan Laskowski

5

Szkoła Podstawowa
w Sieńcu

Sieniec 81b, 98 – 300 Wieluń

Magdalena Gaicka

4

Szkoła Podstawowa
w Janiszewicach

Janiszewice 17, 98 -220
Zduńska Wola

Aleksandra Kiedrowska
Daniela Frącala

10

Szkoła Podstawowa
w Charłupi Wielkiej

Charłupia Wielka 116, 98 -285 Wróblew

Sylwester Michalak

3

Zespół Szkół w Zadzimiu
Szkoła Podstawowa
i Przedszkole

Kazimierzew 38, 99 – 232 Zadzim

Angelika Krupińska

2

Zespół szkół w Widawie
Szkoła Podstawowa

ul. Wieluńska 17, 98 – 170 Widawa

Aneta  Krysiak

10

Szkoła Podstawowa nr 11
w Zduńskiej Woli

ul. Żeromskiego 2/4, 98 – 220
Zduńska Wola

Elżbieta Witczak
Agata Kulma

4

Szkoła Podstawowa nr 1
w Poddębicach

ul. Polna 36, 99 – 200 Poddębice

Barbara Matusiak

8

Szkoła Podstawowa nr 1
w Poddębicach

ul. Polna 36, 99 – 200 Poddębice

Joanna Skolasa

8

Szkoła Podstawowa nr 1
w Poddębicach

ul. Polna 36, 99 – 200 Poddębice

Ilona Kopczyńska -Siwy

3

Szkoła Podstawowa nr 1
w Poddębicach

ul. Polna 36, 99 – 200 Poddębice

Urszula Ruda

18

Szkoła Podstawowa nr 1
w Poddębicach

ul. Polna 36, 99 – 200 Poddębice

Anna Nastarowicz

5

Zespół Szkolno – Przedszkolny
Szkoła Podstawowa w Brzeźniu

ul. Szkolna 2, 98 – 275 Brzeźnio

Dominika Matusiak -Rogowska

6

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1
w Sędziejowicach
Szkoła Podstawowa

ul. Powstańców 1863 r. nr 6,
98 – 160 Sędziejowice

Agnieszka Maciejewska - Stępień

12

Szkoła Podstawowa nr 4
w Wieluniu

ul. 18 stycznia 24, 98 – 300 Wieluń

Filomena Adamczyk
Marzanna Czyż
Ilona Wieczorek

20

Szkoła Podstawowa nr 2
w Działoszynie

ul. Ogrodowa 3a, 98 – 355 Działoszyn

Joanna Bednarek - Walczak

21

Szkoła Podstawowa nr 5
z Oddziałami Integracyjnymi
w Wieluniu

ul. Traugutta 38, 98 – 300 Wieluń

Agnieszka Ptak
Ewa Galowicz
Rafał Kędzierski


22

Szkoła Podstawowa nr 4
w Sieradzu

ul. Księdza Apolinarego Leśniewskiego 18, 98 – 200 Sieradz

Agnieszka Wołowicz

27

Szkoła Podstawowa
w Niwiskach

Niwiska 22, 98 – 405 Galewice

Karolina Pędziwiatr

1

Szkoła Podstawowa
w Błaszkach

ul. Pomorska 6, 98 – 235 Błaszki

Agnieszka Marchel

9

Szkoła Podstawowa
w Wojsławicach

Wojsławice 105,  98 – 220
Zduńska Wola

Joanna Klimczak

18

Katolicka szkoła Podstawowa SPSK
w Drobnicach

Drobnice 48, 98 -320 Osjaków

Anna Ulatowska

2

Szkoła Podstawowa
w Makowiskach

ul. Szkolna 1, 98 – 330 Makowiska

Malwina Plucińska

12

Szkoła Podstawowa
w Chorzewie

Chorzew 4, 98 – 358  Kiełczygłów

Robert Majchrzak

4

Szkoła Podstawowa nr 5
w Łasku

ul. Szkolna 1, 98 – 100 Łask

Marcin Dwojacki

7

Szkoła Podstawowa
w Pęczniewie

ul. Główna 15, 99 – 235 Pęczniew

Marlena Marciniak - Sobczak

41

Szkoła Podstawowa
w Rzechcie

Rzechta 84, 98 – 200 Sieradz

Martyna Bogusławska

5

Szkoła Podstawowa
w Ostrowie

Ostrów 21, 98 – 275 Brzeźnio

Magdalena Bednarek

3

Szkoła Podstawowa
w Okupie

ul. Akacjowa 4, Okup
98 – 100 Łask

Agata Krysiak

7

Szkoła Podstawowa
w Bieniądzicach

Bieniądzice 50, 98 – 300 Wieluń

Małgorzata Dudzińska

10

Szkoła Podstawowa
w Rossoszycy

ul. Sieradzka 7, Rossoszyca
98 – 290 Warta

Anna Dragon

8

Niepubliczna szkoła Podstawowa
w Teodorach

Teodory 62, 98 – 100 Łask

Ewa Chmielewska

4

Szkoła Podstawowa nr 5
w Zduńskiej Woli

ul. Łaska 84, 98 -220 Zduńska Wola

Anna Zalewska

3

Szkoła Podstawowa
w Złoczewie

ul. Burzenińska 4/6
98 – 270 Złoczew

Jarosław Furmańczyk

10

Szkoła Podstawowa
w Wieleninie

Wielenin Kol. 30A, 99 – 210 Uniejów

Martyna Janiak

1

Szkoła Podstawowa
w Słomkowie Mokrym
Słomków Mokry 23,
98 – 285 Wróblew
Magdalena Adamska 1
Szkoła Podstawowa
we Wróblewie
98 – 285 Wróblew 55B Magdalena Adamska 5

DZIĘKUJEMY   ZA   ZAINTERESOWANIE   KONKURSEM,
WSZYSTKIM   UCZESTNIKOM  ŻYCZYMY   POWODZENIA !!!

Copyright 2020 WODN w Sieradzu