Konkursy
Kontakt
tel. 43 822 36 91
email: wodn@wodnsieradz.edu.pl adres: Sieradz, ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

 • 1 WODN w Sieradzu

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli działającą na terenie województwa łódzkiego i funkcjonuje od 1989 roku. Organem prowadzącym WODN jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Celem naszej działalności jest wspomaganie jakości pracy szkół oraz pomoc nauczycielom w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
  Zapraszamy
 • 2 Nasze działania

  Działania, które podejmujemy umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują twórczo poszukiwania oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy placówek oświatowych. Nasza praca opiera się na poczuciu odpowiedzialności i na partnerskim współdziałaniu, zaspokaja ambicje zawodowe, daje satysfakcję oraz umożliwia rozwój osobisty.
  Zapraszamy
 • 3 Nasza propozycja

  Chcielibyśmy, aby udział w proponowanych przez nas formach doskonalenia umożliwiał Państwu poszerzanie własnej świadomości zawodowej. Jesteśmy przekonani, że aktualna oferta zaspokoi oczekiwania środowiska oświatowego oraz sprosta wymogom dynamicznej rzeczywistości szkolnej, spotykając się z życzliwym odbiorem wyrażającym się udziałem w wybranych formach doskonalenia.
  Zapraszamy
 • 4 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  The Regional Teacher Training Centre in Sieradz is a public institution which has been advising teachers in the Lodz region since 1989. Our aim is to support the quality of work in schools and help teachers in their work in the classroom. We enable the development and acquisition of new competences by the exchange of experiences, locally as well as with foreign partners, in order to inspire creative exploration.
  Welcome
 • 5 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  Our work, based on a sense of responsibility and cooperation, gives satisfaction and enables personal development. Since 1st September 2014 we have been operating in two locations: Teacher Training Centre in Sieradz and our institution’s local branch in Wieluń.
  Welcome

Nasz Facebook

Nasze szkolenia - kalendarz

Poprzedni miesiąc Grudzień 2018 Następny miesiąc
N P W Ś C Pt S
week 48 1
week 49 2 3 4 5 6 7 8
week 50 9 10 11 12 13 14 15
week 51 16 17 18 19 20 21 22
week 52 23 24 25 26 27 28 29
week 1 30 31

Zapal Czerwoną Lampkę

Platformy

Klauzula informacyjna

BIP

Nowoczesny mikroskop z kamerą cyfrową, projektor, dziesiątki preparatów i odczynników, modele anatomiczne, tablice i programy multimedialne oraz farby i materiały budowlane od Śnieżki na remont - wszystko to, czego potrzebujesz, by lekcje chemii i biologii w Twojej szkole stały się pasją, czeka w Koloratorium Śnieżki!

Koloratorium Śnieżki to konkurs, w którym za wykonanie prostych zadań, bez poświęcania ogromu czasu, nadgodzin nauczycieli, angażowania rodziców i pracochłonnego klikania, możecie zdobyć jedno z 11. w pełni wyposażonych minilaboratoriów i wiele innych elementów wyposażenia szkoły z puli nagród o łącznej wartości 250 000 zł!

Zgłoś szkołę i wygraj pracownię marzeń!

https://koloratorium.pl/koloratorium/

 

Szanowni Państwo,
na prośbę organizatora informujemy, że zmieniła się godzina rozpoczęcia konkursu recytatorskiego organizowanego w dniu 23 listopada 2018 (piątek) w Szkole Podstawowej w Warcie.
Konkurs rozpocznie się o godzinie 11.00, a nie jak wcześniej planowano o 9.00

Ponieważ data konkursu recytatorskiego zbiegła się z datą eliminacji konkursu przedmiotowego organizowanego przez KO w Łodzi, organizatorzy (Szkoła Podstawowa w Warcie) proszą również o jak najszybsze telefoniczne potwierdzenie udziału zgłoszonych recytatorów na telefon 43 829 41 98.

Prosimy o przekazanie informacji zainteresowanym nauczycielom, którzy zgłaszali swoich uczniów do konkursu recytatorskiego.

W imieniu organizatorów – członek jury Ilona Lewandowska

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, do udziału w 5 edycji konkursu "Postaw na Słońce". Już 5 lat wspólnie promujemy odnawialne źródła energii. Każda kolejna edycja spotyka się z większym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że tak samo będzie i w tym roku. Dzięki konkursowi uczniowie mają szansę zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi energii odnawialnej, z naciskiem położonym na fotowoltaikę. Przygotują również projekty mikroinstalacji fotowoltaicznych dla domów w swoim otoczeniu. Podsumowaniem projektu będzie zorganizowanie konferencji, na której uczniowie przekażą zdobytą wiedzę mieszkańcom swojej miejscowości. Mamy nadzieję, że tym samym zachęcą ich do inwestycji we własne źródło energii.

W ramach ww. projektu organizowane są dwa konkursy:

 • konkurs badawczy – w którym może wziąć udział jeden zespół ze szkoły, składający się z maksymalnie 10 uczniów (mogą to być uczniowie różnych klas) i nauczycielka. Konkurs dzieli się na dwa etapy. W pierwszym, uczniowie zdobywają wiedzę o produkcji energii, elektryczności energetycznej, OZE i fotowoltaice oraz przygotowują, według naszych wskazań, uproszczone projekty mikroinstalacji fotowoltaicznych dla domów jednorodzinnych. W etapie drugim przekazują swoją wiedzę pozostałym uczniom w szkole i mieszkańcom swojej miejscowości przez organizację akcji promocyjnych, apeli, konferencji.
 • konkurs filmowy - w którym może wziąć udział dowolna liczba maksymalnie 6-osobowych (5 uczniów i nauczyciel) drużyn ze szkoły. Ich zadaniem będzie przygotowanie scenariusza, a następnie nakręcenie dwuminutowego filmu o mikroinstalacjach OZE. Film Może mieć formę reportażu, spotu reklamowego, animacji czy krótkiej fabuły – forma do

Więcej informacji nt. projektu można znaleźć na stronie www.postawnaslonce.pl

W 2019 roku Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej będzie obchodzić 30-lecie istnienia. Z tej okazji Fundacja organizuje Konkurs pn. "Samorządność - widzieć rozumieć, znać", którego ideą jest promowanie wartości samorządności oraz demokracji, stanowiących podstawę działalności Fundacji w Polsce i na świecie.

pełna informacja o konkursie

Koalicja RECONOMY, której celem jest promocja idei Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ), ma zaszczyt zaprosić organizacje pozarządowe do Konkursu „GOZpodarne wyzwanie”.

Konkurs realizowany jest w ramach Tygodnia Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Week), który w tym roku odbędzie się po raz pierwszy w Polsce w terminie 22-28 października 2018 r.

Główną ideą Circular Week jest pokazanie dobrych praktyk, korzyści dla biznesu i społeczeństwa oraz konkretnych wdrożeń rozwiązań GOZ. W ramach obchodów Tygodnia zorganizowane zostaną panele dyskusyjne i debaty śniadaniowe w całej Polsce, lokalne eventy i wydarzenia, międzynarodowa konferencja tematyczna.

Dzięki tej inicjatywie chcemy włączyć jak największą liczbę podmiotów, osób, instytucji we wdrażanie i propagowanie tej innowacyjnej koncepcji będącej szansą dla polskiej gospodarki.

Czytaj więcej: GOZpodarne wyzwanie

Regulamin ogólnopolskiego konkursu historycznego »Nie jestem żadną bohaterką«. Irena Sendlerowa na tle historii II wojny światowej na ziemiach polskich (1939-1945)

1. Organizatorem konkursu jest Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi.

2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

3. Konkurs jest dwuetapowy.

4. Do konkursu przystępują trzyosobowe zespoły uczniowskie.

5. W konkursie mogą wziąć udział maksymalnie trzy zespoły z jednej szkoły. Każdy zespół może zgłosić jedną pracę konkursową. Udział w konkursie zgłasza dyrektor szkoły do Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Łodzi.

regulamin, formularz zgłoszeniowy, metryczka pracy i bibliografia

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi

Muzeum Historii Polski ogłasza konkurs literacko-edukacyjny „40 Pokoleń”. Celem konkursu jest przygotowanie tekstów dla dzieci, które zostaną wydane w formie książkowej. Na autorów zwycięskich prac czekają nagrody pieniężne.

Zadaniem konkursowym jest napisanie i zgłoszenie niebeletrystycznych tekstów rozwijających trzy następujące zagadnienia:
1. Co to jest historia, jakie są podstawowe typy źródeł historycznych, czym zajmuje się historyk?
2. Jak kształtowały się granice Polski od Mieszka I po rok 1945? – przyczyny i skutki zmian terytorium.
3. Kto ty jesteś? – język, godło, barwy narodowe, hymn, polski kod kulturowy.

pełna informacja o konkursie

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekt "Tworzenie programów nauczania oraz scenariuszy lekcji i zajęć wchodzących w skład zestawów narzędzi edukacyjnych wspierających proces kształcenia ogólnego w zakresie kompetencji kluczowych uczniów, niezbędnych do poruszania się na rynku pracy”. Potrzeba tego przedsięwzięcia wynika ze świadomości rosnących zależności między edukacją i rynkiem pracy oraz konieczności holistycznego kształtowania kompetencji kluczowych, takich jak: porozumiewanie się w języku ojczystym i językach obcych, umiejętność uczenia się, inicjatywność i przedsiębiorczość, świadomość i ekspresja kulturalna oraz kompetencje matematyczne, podstawowe naukowo - techniczne, informatyczne, społeczne i obywatelskie.

Pełna informacja o projekcie

Informacja o "Tworzeniu programów nauczania" na stronie ORETworzeniu programów nauczania" na stronie ORE

 

Departament Kultury i Edukacji uprzejmie informuje, iż na stronie www.oczamimlodych.pl ogłoszony został konkurs „Świat oczami młodych”.

Konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku 10-19 lat oraz ich nauczycieli ze szkół i domów kultury. Organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska i Poczta Polska. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Ratujemy klimat” i podejmuje ważny temat zmian klimatu i sposobów jego ochrony.

Celem konkursu jest stworzenie projektów znaczków pocztowych, które przedstawią sposoby ochrony klimatu do hasła „Ratujemy klimat”. Trzy najlepsze prace, nazwiska ich autorów oraz nazwy placówek, z których pochodzą znajdą się na znaczkach okolicznościowych, które zostaną wprowadzone do obiegu jesienią 2018 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie: www.oczamimlodych.pl

REGULAMIN KONKURSU „ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH”
PLAKAT PROMUJĄCY KONKURS
ULOTKA INFORMACYJNA

Copyright 2018 WODN w Sieradzu