Konkursy
Kontakt
tel. 43 822 36 91
email: wodn@wodnsieradz.edu.pl adres: Sieradz, ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

 • 1 WODN w Sieradzu

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli działającą na terenie województwa łódzkiego i funkcjonuje od 1989 roku. Organem prowadzącym WODN jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Celem naszej działalności jest wspomaganie jakości pracy szkół oraz pomoc nauczycielom w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
  Zapraszamy
 • 2 Nasze działania

  Działania, które podejmujemy umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują twórczo poszukiwania oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy placówek oświatowych. Nasza praca opiera się na poczuciu odpowiedzialności i na partnerskim współdziałaniu, zaspokaja ambicje zawodowe, daje satysfakcję oraz umożliwia rozwój osobisty.
  Zapraszamy
 • 3 Nasza propozycja

  Chcielibyśmy, aby udział w proponowanych przez nas formach doskonalenia umożliwiał Państwu poszerzanie własnej świadomości zawodowej. Jesteśmy przekonani, że aktualna oferta zaspokoi oczekiwania środowiska oświatowego oraz sprosta wymogom dynamicznej rzeczywistości szkolnej, spotykając się z życzliwym odbiorem wyrażającym się udziałem w wybranych formach doskonalenia.
  Zapraszamy
 • 4 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  The Regional Teacher Training Centre in Sieradz is a public institution which has been advising teachers in the Lodz region since 1989. Our aim is to support the quality of work in schools and help teachers in their work in the classroom. We enable the development and acquisition of new competences by the exchange of experiences, locally as well as with foreign partners, in order to inspire creative exploration.
  Welcome
 • 5 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  Our work, based on a sense of responsibility and cooperation, gives satisfaction and enables personal development. Since 1st September 2014 we have been operating in two locations: Teacher Training Centre in Sieradz and our institution’s local branch in Wieluń.
  Welcome

Dla uczestników szkoleń

Nasz Facebook

Nasze szkolenia - kalendarz

Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc
N P W Ś C Pt S
week 31 1 2 3
week 32 4 5 6 7 8 9 10
week 33 11 12 13 14 15 16 17
week 34 18 19 20 21 22 23 24
week 35 25 26 27 28 29 30 31

Zapal Czerwoną Lampkę

Platformy

Klauzula informacyjna

BIP

Wyniki Konkursu Plastycznego na plakat propagujący zachowania prospołeczne w ramach projektu „Sami sobie” realizowanego w Gminie Sieradz

Hasło konkursu: Sami sobie – Jak pomagać…
Bezpieczeństwo – Uzależnienia – Przemoc – Pomoc – Prawo – jak żyć?

 

Protokół z posiedzenia Jury Konkursu Plastycznego na plakat propagujący zachowania prospołeczne w ramach projektu „Sami sobie” realizowanego w Gminie Sieradz.

Wykaz prac zgłoszonych na konkurs plastyczny na plakat propagujący zachowania prospołeczne w ramach projektu „Sami sobie” realizowanego w Gminie Sieradz

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego informuje, że Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć rozpoczęła nabór wniosków do projektu pn.: mPotęga .

Celem Programu mPotęga jest promocja matematyki wśród dzieci i młodzieży i pokazanie im, jak bardzo potrzebna w codziennym życiu jest umiejętność sprawnego liczenia i logicznego myślenia.

Program ma także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężali schematy i rutynę w nauczaniu matematyki oraz zachęcali swoich uczniów do nieszablonowego myślenia i odkrywania fascynującego świata matematyki.

Zasady programu:

- Wniosek mogą złożyć: szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki oraz grupy nieformalne z całej Polski;
- Programem grantowym obejmujemy dzieci uczące się klasach 4-8 szkoły podstawowej;
- Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki;
- Przyznawane są granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł.

Nabór wniosków trwa do 8 maja br.

Więcej informacji oraz formularze wnioskowe dostępne są na stronie www.mPotega.pl

Rozpoczęła się IX edycja konkursu dla klas I-III Planeta Energii – programu edukacyjnego Grupy Energa. W tym roku nowością jest Akademia Planety Energii dla nauczycieli, czyli dwudniowe, realizowane w Gdańsku warsztaty, podczas których dr Tomasz Rożek i inni zaproszeni goście podzielą się praktycznymi metodami przekazywania wiedzy o abstrakcyjnych dla dziecka tematach.

Szczegóły https://planetaenergii.pl/

Zapraszamy do udziału w konkursie na przygotowanie programów nauczania - szczegóły dostępne na stronie ORE https://www.ore.edu.pl/2019/04/konkurs-na-programy-nauczania-jezyki-obce-technika-edukacja-dla-bezpieczenstwa/

Termin zgłoszeń upływa 8 kwietnia 2019 roku

Wydział Rozwoju Kompetencji Kluczowych
Projekt Wspieranie tworzenia szkół ćwiczeń
Projekt Tworzenie programów nauczania

Ośrodek Rozwoju Edukacji
00-478 Warszawa, Al. Ujazdowskie 28

Konkurs #Szkoła2030 – ruszyła ogólnopolska burza mózgów dla edukacji

Jak stworzyć szkołę marzeń? Wystartuj w konkursie #Szkoła2030 i podziel się swoimi pomysłami. Prace konkursowe będą przyjmowane do 10 kwietnia. Autorzy trzech najwyżej ocenionych esejów otrzymają w sumie 10 tys. zł. Organizatorem konkursu jest Społeczne Towarzystwo Oświatowe (STO).

STO proponuje uczestnikom podróż w przyszłość. Zgodnie z konkursowym scenariuszem, 1 września 2030 roku polskie dzieci wrócą po wakacjach do szkoły, która jest szkołą marzeń – świetnie przygotowuje uczniów do życia w nowym, zmieniającym się świecie, a zarazem jest atrakcyjnym miejscem pracy dla nauczycieli i studentów.

Więcej informacji o konkursie

Fundacja GPW rozpoczyna realizację nowego projektu edukacyjnego „Niebanalnie o giełdzie” – programu dla nauczycieli przedmiotów zawierających treści ekonomiczne

Fundacja GPW zaprasza nauczycieli szkół podstawowych (klas 7 i 8) oraz szkół ponadpodstawowych nauczających przedmioty zawierające treści ekonomiczne (Podstawy Przedsiębiorczości, Wiedza o społeczeństwie, Geografia, Historia, Matematyka) do udziału w nowym ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Niebanalnie o giełdzie”.

Organizatorem projektu jest Fundacja GPW, partnerami – Giełda Papierów Wartościowych oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Patronat nad projektem objęły: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Komisja Nadzoru Finansowego a także ośrodki akademickie, w których realizowane będą lokalne szkolenia.

Więcej o projekcie "Niebanalnie o giełdzie"

Rozpoczęła się siódma edycja ogólnopolskiego konkursu „Nasi sąsiedzi – Żydzi”, organizowanego przez Ośrodek Edukacyjno-Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku oraz Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół wszystkich szczebli z całej Polski.

Celem konkursu jest przywrócenie pamięci i popularyzowanie wiedzy o społeczności żydowskiej i funkcjonowaniu sztetli na terenie Polski przed 1939 r. oraz Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Organizatorzy oczekują również prac konkursowych na temat wszelkich relacji polsko-żydowskich podczas okupacji oraz po jej zakończeniu.

Więcej o konkursie

NIVEA już po raz 5. buduje wyjątkowe Podwórka w całej Polsce.
Pielęgnując wartościowe i wspólne spędzanie czasu, marka zachęca do zabawy dzieci i rodziców, szkoły, spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe zarówno z mniejszych, jak i większych miejscowości. W ten sposób NIVEA jest blisko polskich rodzin nie tylko dzięki swoim produktom, ale także dzięki pielęgnowaniu talentów dzieci.

https://podworko.nivea.pl/

Recykling jest naprawdę potrzebny!

Zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół podstawowych do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego pod patronatem Pana Marszałka Województwa!

Jak co roku mamy dla uczestników ciekawe aplikacje internetowe. W V edycji odbędzie się II Liga Elektrorecyklingu – rywalizacja w wirtualnym recyklingu elektroodpadów potrwa do 30 marca 2019. Ekozespoły będą odpowiadać na pytania o recykling, zasadę 3R, a także wspólnie konstruować roboty z nowoczesnych materiałów o kosmicznych właściwościach! Wezmą udział w kampanii STOP jednorazowemu plastikowi. Nagrodami są przyrodnicze i techniczne wyjazdy studialne. Konkurs jest bezpłatny, wystarczy wypełnić zgłoszenie dostępne na stronie WWW.chlorofil.com.pl Na zgłoszenia czekamy do 15 stycznia 2019.

Pełna informacja o konkursie

Regulamin konkursu

Karta zgloszenia

 

Copyright 2019 WODN w Sieradzu