Konkursy
Kontakt
tel. 43 822 36 91
email: wodn@wodnsieradz.edu.pl adres: Sieradz, ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

 • 1 WODN w Sieradzu

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli działającą na terenie województwa łódzkiego i funkcjonuje od 1989 roku. Organem prowadzącym WODN jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Celem naszej działalności jest wspomaganie jakości pracy szkół oraz pomoc nauczycielom w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
  Zapraszamy
 • 2 Nasze działania

  Działania, które podejmujemy umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują twórczo poszukiwania oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy placówek oświatowych. Nasza praca opiera się na poczuciu odpowiedzialności i na partnerskim współdziałaniu, zaspokaja ambicje zawodowe, daje satysfakcję oraz umożliwia rozwój osobisty.
  Zapraszamy
 • 3 Nasza propozycja

  Chcielibyśmy, aby udział w proponowanych przez nas formach doskonalenia umożliwiał Państwu poszerzanie własnej świadomości zawodowej. Jesteśmy przekonani, że aktualna oferta zaspokoi oczekiwania środowiska oświatowego oraz sprosta wymogom dynamicznej rzeczywistości szkolnej, spotykając się z życzliwym odbiorem wyrażającym się udziałem w wybranych formach doskonalenia.
  Zapraszamy
 • 4 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  The Regional Teacher Training Centre in Sieradz is a public institution which has been advising teachers in the Lodz region since 1989. Our aim is to support the quality of work in schools and help teachers in their work in the classroom. We enable the development and acquisition of new competences by the exchange of experiences, locally as well as with foreign partners, in order to inspire creative exploration.
  Welcome
 • 5 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  Our work, based on a sense of responsibility and cooperation, gives satisfaction and enables personal development. Since 1st September 2014 we have been operating in two locations: Teacher Training Centre in Sieradz and our institution’s local branch in Wieluń.
  Welcome

Nasz Facebook

Nasze szkolenia - kalendarz

Poprzedni miesiąc Październik 2019 Następny miesiąc
N P W Ś C Pt S
week 40 1 2 3 4 5
week 41 6 7 8 9 10 11 12
week 42 13 14 15 16 17 18 19
week 43 20 21 22 23 24 25 26
week 44 27 28 29 30 31

Zapal Czerwoną Lampkę

Platformy

Klauzula informacyjna

Rusza XVIII edycja Konkursu propagujacego wiedzę ekonomiczną, którego organizatorem jest Narodowy Bank Polski. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
 
Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie młodych ludzi tematyką ekonomiczną oraz zachęcenie nauczycieli do wdrażania elementów praktycznych w nauczaniu ekonomii. Termin nadsyłania prac mija 15 października.
 Szczegóły i regulamin konkursu oraz wymagane dokumenty znajdują się na stronie https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/konkursy/2019/praca-pisemna/index.html

 

grudzinskiOgólnopolski konkurs historyczny
„»Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach«. Gustaw Herling-Grudziński na tle historii Polski”.

1. Organizatorzy:
Organizatorem konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Łodzi, 91-479 Łódź, ul. Orzeszkowej 31/35.

2. Cele konkursu:
• poznanie biografii Gustawa Herlinga-Grudzińskiego
• poszerzenie i ugruntowanie wiedzy o dziejach Polski w okresie II wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem historii represji wobec obywateli polskich w ZSRS
• kształtowanie umiejętności opracowywania krótkich tekstów dziennikarskich, literackich i popularnonaukowych
• kształcenie umiejętności pracy zespołowej

3. Warunki udziału w konkursie:
• Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski.
• Konkurs jest dwuetapowy.
• Do konkursu przystępują trzyosobowe zespoły uczniowskie.
• W konkursie mogą wziąć udział maksymalnie trzy zespoły z jednej szkoły. Każdy zespół może zgłosić jedną pracę konkursową.

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszenia/Oświadczenie opiekuna merytorycznego

Formularz zgłoszenia/ Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego niepełnoletniego uczestnika konkursu

Formularz zgłoszenia/ Oświadczenie pełnoletniego uczestnika konkursu

Centrum Edukacji Obywatelskiej ogłosiło XIII edycję nagrody dla nauczycieli uczących tolerancji - Nagrody im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata". Nagroda jest wyróżnieniem nadawanym pedagogom, którzy zajmują się edukacją międzykulturową, edukacją o Holokauście i prawach człowieka, działaniami na rzecz szacunku dla innych. Wysokość nagrody to 15 tys. złotych. 

Zgłoszenie do Konkursu: https://sendler.ceo.org.pl/aktualnosci/uczysz-otwartosci-i-szacunku-dla-roznorodnosci-zglos-sie-do-nagrody-sendlerowej

Wyniki Konkursu Plastycznego na plakat propagujący zachowania prospołeczne w ramach projektu „Sami sobie” realizowanego w Gminie Sieradz

Hasło konkursu: Sami sobie – Jak pomagać…
Bezpieczeństwo – Uzależnienia – Przemoc – Pomoc – Prawo – jak żyć?

 

Protokół z posiedzenia Jury Konkursu Plastycznego na plakat propagujący zachowania prospołeczne w ramach projektu „Sami sobie” realizowanego w Gminie Sieradz.

Wykaz prac zgłoszonych na konkurs plastyczny na plakat propagujący zachowania prospołeczne w ramach projektu „Sami sobie” realizowanego w Gminie Sieradz

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego informuje, że Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć rozpoczęła nabór wniosków do projektu pn.: mPotęga .

Celem Programu mPotęga jest promocja matematyki wśród dzieci i młodzieży i pokazanie im, jak bardzo potrzebna w codziennym życiu jest umiejętność sprawnego liczenia i logicznego myślenia.

Program ma także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężali schematy i rutynę w nauczaniu matematyki oraz zachęcali swoich uczniów do nieszablonowego myślenia i odkrywania fascynującego świata matematyki.

Zasady programu:

- Wniosek mogą złożyć: szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki oraz grupy nieformalne z całej Polski;
- Programem grantowym obejmujemy dzieci uczące się klasach 4-8 szkoły podstawowej;
- Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki;
- Przyznawane są granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł.

Nabór wniosków trwa do 8 maja br.

Więcej informacji oraz formularze wnioskowe dostępne są na stronie www.mPotega.pl

Rozpoczęła się IX edycja konkursu dla klas I-III Planeta Energii – programu edukacyjnego Grupy Energa. W tym roku nowością jest Akademia Planety Energii dla nauczycieli, czyli dwudniowe, realizowane w Gdańsku warsztaty, podczas których dr Tomasz Rożek i inni zaproszeni goście podzielą się praktycznymi metodami przekazywania wiedzy o abstrakcyjnych dla dziecka tematach.

Szczegóły https://planetaenergii.pl/

Zapraszamy do udziału w konkursie na przygotowanie programów nauczania - szczegóły dostępne na stronie ORE https://www.ore.edu.pl/2019/04/konkurs-na-programy-nauczania-jezyki-obce-technika-edukacja-dla-bezpieczenstwa/

Termin zgłoszeń upływa 8 kwietnia 2019 roku

Wydział Rozwoju Kompetencji Kluczowych
Projekt Wspieranie tworzenia szkół ćwiczeń
Projekt Tworzenie programów nauczania

Ośrodek Rozwoju Edukacji
00-478 Warszawa, Al. Ujazdowskie 28

Konkurs #Szkoła2030 – ruszyła ogólnopolska burza mózgów dla edukacji

Jak stworzyć szkołę marzeń? Wystartuj w konkursie #Szkoła2030 i podziel się swoimi pomysłami. Prace konkursowe będą przyjmowane do 10 kwietnia. Autorzy trzech najwyżej ocenionych esejów otrzymają w sumie 10 tys. zł. Organizatorem konkursu jest Społeczne Towarzystwo Oświatowe (STO).

STO proponuje uczestnikom podróż w przyszłość. Zgodnie z konkursowym scenariuszem, 1 września 2030 roku polskie dzieci wrócą po wakacjach do szkoły, która jest szkołą marzeń – świetnie przygotowuje uczniów do życia w nowym, zmieniającym się świecie, a zarazem jest atrakcyjnym miejscem pracy dla nauczycieli i studentów.

Więcej informacji o konkursie

Copyright 2019 WODN w Sieradzu