Gdy dzieci się nudzą
Kontakt
tel. 43 822 36 91
email: wodn@wodnsieradz.edu.pl adres: Sieradz, ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

 • 1 WODN w Sieradzu

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli działającą na terenie województwa łódzkiego i funkcjonuje od 1989 roku. Organem prowadzącym WODN jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Celem naszej działalności jest wspomaganie jakości pracy szkół oraz pomoc nauczycielom w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
  Zapraszamy
 • 2 Nasze działania

  Działania, które podejmujemy umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują twórczo poszukiwania oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy placówek oświatowych. Nasza praca opiera się na poczuciu odpowiedzialności i na partnerskim współdziałaniu, zaspokaja ambicje zawodowe, daje satysfakcję oraz umożliwia rozwój osobisty.
  Zapraszamy
 • 3 Nasza propozycja

  Chcielibyśmy, aby udział w proponowanych przez nas formach doskonalenia umożliwiał Państwu poszerzanie własnej świadomości zawodowej. Jesteśmy przekonani, że aktualna oferta zaspokoi oczekiwania środowiska oświatowego oraz sprosta wymogom dynamicznej rzeczywistości szkolnej, spotykając się z życzliwym odbiorem wyrażającym się udziałem w wybranych formach doskonalenia.
  Zapraszamy
 • 4 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  The Regional Teacher Training Centre in Sieradz is a public institution which has been advising teachers in the Lodz region since 1989. Our aim is to support the quality of work in schools and help teachers in their work in the classroom. We enable the development and acquisition of new competences by the exchange of experiences, locally as well as with foreign partners, in order to inspire creative exploration.
  Welcome
 • 5 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  Our work, based on a sense of responsibility and cooperation, gives satisfaction and enables personal development. Since 1st September 2014 we have been operating in two locations: Teacher Training Centre in Sieradz and our institution’s local branch in Wieluń.
  Welcome

Diagnoza potrzeb dyrektorów

Przygotowując się do budowania oferty szkoleniowej na rok szkolny 2020/2021 zwracamy się z prośbą o wskazanie, które kompetencje chcieliby Państwo doskonalić w związku z pełnioną funkcją dyrektora. Prosimy o udzielenie informacji i wypełnienie kwestionariusza ankiety.

Nasz Facebook

Nasze szkolenia - kalendarz

Poprzedni miesiąc Marzec 2020 Następny miesiąc
N P W Ś C Pt S
week 10 1 2 3 4 5 6 7
week 11 8 9 10 11 12 13 14
week 12 15 16 17 18 19 20 21
week 13 22 23 24 25 26 27 28
week 14 29 30 31

Zapal Czerwoną Lampkę

Platformy

Klauzula informacyjna

Sytuacja kryzysowa spowodowała, że dzieci i młodzież muszą pozostać w domach. My, nauczyciele, możemy w tym czasie wspierać Ich w procesie samokształcenia. Liczne komunikatory umożliwiają łączność i przesyłanie materiałów. Ze strony WODN na początek maleńka propozycja, do przekazania  Państwa dzieciakom.

Sytuacja, w której się znaleźliśmy, obliguje nas do zmiany naszego systemu pracy. W związku z tym wychodzę do Państwa z propozycją zdalnej nauki dla naszych uczniów. Przygotowałam interaktywną tablicę dla uczniów z klas 4 – 6, ale również dzieci z innych poziomów mogą znaleźć tu coś dla siebie. Zadania związane są z tematem Świąt Wielkanocnych, przewidują wprowadzenie, utrwalenie słownictwa, zapoznanie z tradycjami angielskimi i amerykańskimi oraz gry edukacyjne. Serdecznie zapraszam do skorzystania z przygotowanego przeze mnie materiału dostępnego pod podanym linkiem:

http://linoit.com/users/AnnaZalewska/canvases/Easter5

Mam nadzieję, że taka forma będzie dla Państwa pomocna i atrakcyjna, a przede wszystkim zachęci uczniów do aktywności.

Anna Zalewska, doradca metodyczny z języka angielskiego

 

Na trudne czasy może gra… Ludzie grali zawsze. Ślady gier są tak stare, jak ślady cywilizacji. 

Gra nie musi być tylko zabawą i na pewno nie jest stratą czasu. Warto sięgnąć po nią teraz, gdy trzeba znaleźć zajęcie dla siedzących w domu dzieci. Na rynku jest wiele gier edukacyjnych, ale samodzielne przygotowanie może być źródłem dodatkowej frajdy, a na pewno wymaga sporo czasu…
Kilka podpowiedzi, jak przygotować grę przydatną do uczenia się matematyki, ale nie tylko. Można też ćwiczyć w ten sposób słówka lub symbole pierwiastków chemicznych.

Czytaj więcej: Na matematykę dobra gra. Propozycja dla klas 1 – 8 szkoły podstawowej

Dział chemii: „Jednofunkcyjne pochodne węglowodorów – fluorowcopochodne węglowodorów, alkohole, fenole, aldehydy, ketony, kwasy karboksylowe.”

Autorski materiał Marzeny Kozłowskiej. Odpowiedzi do zadań oraz wskazówki do rozwiązań ukażą się na naszej stronie, w tym samym miejscu – w środę, 25 marca.

materiał do pobrania


Klucz odpowiedzi

BIP

Copyright 2020 WODN w Sieradzu