98-200 Sieradz,
ul. 3 Maja 7

43 822 36 91
wodn@wodnsieradz.pl

Dorota Żuberek
Kategoria:

Miło nam poinformować, że uczniowie z naszego terenu zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu "FINANSOAKTYWNI. Misja. Planujemy budżet", organizowanego przez Ministerstwo Finansów. Ich projekt budżetu obywatelskiego pt.: "Rowerem do szkoły" zyskał uznanie jury i znalazł się wśród 10 nagrodzonych prac, nadesłanych z całej Polski.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 5 im. Św. Alojzego Orione w Zduńskiej Woli. Inicjatorką udziału uczniów w konkursie i ich opiekunką była nauczycielka matematyki Pani Joanna Marceniuk.

Serdecznie gratulujemy!

https://www.gov.pl/web/kas/final-programu-finansoaktywni-misja-planujemy-budzet-za-nami

Dorota Żuberek
Kategoria:

Na dwa tygodnie przed egzaminem Wasi uczniowie mają już pewnie rozwiązane wszystkie dostępne wersje egzaminu ósmoklasisty. Przygotowałam więc kolejny arkusz. Rozwiązania i odpowiedzi pojawią się jutro.

arkusz do pobrania


Egzamin 2020 - zestaw II (wersja .pdf)

Egzamin 2020 - wersja .docx)

 


Zapisałam też kilka rad dla Waszych uczniów, które z pewnością wielokrotnie słyszeli, ale może podane przez egzaminatora z wieloletnim doświadczeniem będą miały większą moc…

rady do pobrania i zastosowania

 

Zachęcam do korzystania!

Rozwiązania i odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Czytaj więcej: WKRÓTCE EGZAMIN
WODN w Sieradzu
Kategoria:

Szanowni Koleżanki i Koledzy matematycy i pasjonaci matematyki.

Wspólnie tworzymy sieć współpracy nauczycieli matematyki czyli miejsce, gdzie możemy wymienić się swoimi doświadczeniami, podzielić pomysłami i dobrymi praktykami, znaleźć inspirację do dalszej pracy, spotkać się i podyskutować jak zarażać matematyką. Sieć dziś, z konieczności jest tylko zdalna, natomiast jak warunki się zmienią, będziemy tez spotykać się w świecie realnym.

Na platformie edukacyjnej WODN w zakładce „Matematyka z domu …” http://moodle33.wodnsieradz.pl/?redirect=0 można znaleźć, między innymi, gotowe materiały do wykorzystania, np. zadania prezentowane poniżej.

Aby móc wejść do naszej sieci trzeba wysłać do moderatora sieci Pani Doroty Żuberek na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zgłoszenie z imieniem i nazwiskiem oraz adresem mailowym. Następnego dnia zostaną wysłane do Państwa na podany adres poczty elektronicznej login i hasło. Po ich użyciu już Państwo mogą być z nami w sieci. Zapraszamy serdecznie. Tam już jest wiele ciekawych materiałów.

Szkoła inwestowania

Zadanie Wielkanocne

Gra dydaktyczna