Matematyka
Kontakt
tel. 43 822 36 91
email: wodn@wodnsieradz.edu.pl adres: Sieradz, ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

 • 1 WODN w Sieradzu

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli działającą na terenie województwa łódzkiego i funkcjonuje od 1989 roku. Organem prowadzącym WODN jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Celem naszej działalności jest wspomaganie jakości pracy szkół oraz pomoc nauczycielom w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
  Zapraszamy
 • 2 Nasze działania

  Działania, które podejmujemy umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują twórczo poszukiwania oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy placówek oświatowych. Nasza praca opiera się na poczuciu odpowiedzialności i na partnerskim współdziałaniu, zaspokaja ambicje zawodowe, daje satysfakcję oraz umożliwia rozwój osobisty.
  Zapraszamy
 • 3 Nasza propozycja

  Chcielibyśmy, aby udział w proponowanych przez nas formach doskonalenia umożliwiał Państwu poszerzanie własnej świadomości zawodowej. Jesteśmy przekonani, że aktualna oferta zaspokoi oczekiwania środowiska oświatowego oraz sprosta wymogom dynamicznej rzeczywistości szkolnej, spotykając się z życzliwym odbiorem wyrażającym się udziałem w wybranych formach doskonalenia.
  Zapraszamy
 • 4 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  The Regional Teacher Training Centre in Sieradz is a public institution which has been advising teachers in the Lodz region since 1989. Our aim is to support the quality of work in schools and help teachers in their work in the classroom. We enable the development and acquisition of new competences by the exchange of experiences, locally as well as with foreign partners, in order to inspire creative exploration.
  Welcome
 • 5 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  Our work, based on a sense of responsibility and cooperation, gives satisfaction and enables personal development. Since 1st September 2014 we have been operating in two locations: Teacher Training Centre in Sieradz and our institution’s local branch in Wieluń.
  Welcome

Platformy

Nasz Facebook

Nasze szkolenia - kalendarz

Poprzedni miesiąc Październik 2020 Następny miesiąc
N P W Ś C Pt S
week 40 1 2 3
week 41 4 5 6 7 8 9 10
week 42 11 12 13 14 15 16 17
week 43 18 19 20 21 22 23 24
week 44 25 26 27 28 29 30 31

Klauzula informacyjna

Na dwa tygodnie przed egzaminem Wasi uczniowie mają już pewnie rozwiązane wszystkie dostępne wersje egzaminu ósmoklasisty. Przygotowałam więc kolejny arkusz. Rozwiązania i odpowiedzi pojawią się jutro.

arkusz do pobrania


Egzamin 2020 - zestaw II (wersja .pdf)

Egzamin 2020 - wersja .docx)

 


Zapisałam też kilka rad dla Waszych uczniów, które z pewnością wielokrotnie słyszeli, ale może podane przez egzaminatora z wieloletnim doświadczeniem będą miały większą moc…

rady do pobrania i zastosowania

 

Zachęcam do korzystania!

Rozwiązania i odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Czytaj więcej: WKRÓTCE EGZAMIN

Scenariusz lekcji matematyki dla klas VI-VIII z uwzględnieniem tematyki doradztwa zawodowego.

TEMAT: Poznajemy zawody, w których ma znaczenie matematyczne myślenie.

 

WYMAGANIA PODSTAWY PROGRAMOWEJ

Doradztwo zawodowe:
• Uczeń wyszukuje i analizuje informacje na temat zawodów oraz charakteryzuje wybrane zawody.

Matematyka:
• Stosowanie strategii wynikającej z treści zadania, tworzenie strategii rozwiązania problemu.
• Odczytywanie i interpretowanie danych przedstawionych w różnej formie oraz ich przetwarzanie.

scenariusz lekcji + karta zawodu

Szanowni Koleżanki i Koledzy matematycy i pasjonaci matematyki.

Wspólnie tworzymy sieć współpracy nauczycieli matematyki czyli miejsce, gdzie możemy wymienić się swoimi doświadczeniami, podzielić pomysłami i dobrymi praktykami, znaleźć inspirację do dalszej pracy, spotkać się i podyskutować jak zarażać matematyką. Sieć dziś, z konieczności jest tylko zdalna, natomiast jak warunki się zmienią, będziemy tez spotykać się w świecie realnym.

Na platformie edukacyjnej WODN w zakładce „Matematyka z domu …” http://moodle33.wodnsieradz.pl/?redirect=0 można znaleźć, między innymi, gotowe materiały do wykorzystania, np. zadania prezentowane poniżej.

Aby móc wejść do naszej sieci trzeba wysłać do moderatora sieci Pani Doroty Żuberek na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zgłoszenie z imieniem i nazwiskiem oraz adresem mailowym. Następnego dnia zostaną wysłane do Państwa na podany adres poczty elektronicznej login i hasło. Po ich użyciu już Państwo mogą być z nami w sieci. Zapraszamy serdecznie. Tam już jest wiele ciekawych materiałów.

Szkoła inwestowania

Zadanie Wielkanocne

Gra dydaktyczna

Copyright 2020 WODN w Sieradzu