98-200 Sieradz,
ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

WODN w Sieradzu
Odsłony: 293

"Klimat na zmiany, czyli dlaczego młodych ludzi obchodzi klimat i co my powinniśmy o tym wiedzieć.", 4.11.2020, 16:00-19:00

Wielu młodych ludzi w Polsce mówi o katastrofie klimatycznej, śledzi informacje związane ze zmianami klimatu, a także bierze udział w strajkach klimatycznych.

Dlaczego akurat klimat to dla nich ważny temat? Co my, nauczyciele, powinniśmy o tym wiedzieć? Jak wspierać młodych ludzi w poszukiwaniu wiedzy i społecznym zaangażowaniu?

Podczas spotkania wyjaśnimy czym są zmiany klimatu i skąd brać rzetelną wiedzę na ich temat, a także jak rozmawiać z młodzieżą o katastrofie klimatycznej i gdzie szukać materiałów edukacyjnych do pracy podczas lekcji i zajęć pozalekcyjnych.

Wspólnie zastanowimy się co my, dorośli, możemy zrobić, żeby stać się sprzymierzeńcami młodych w zakresie ochrony środowiska.

Spotkanie jest bezpłatne, realizowane w ramach międzynarodowego projektu "InterCap: Razem rozwijamy kompetencje". Osoby uczestniczące otrzymają certyfikaty w wersji elektronicznej.

Spotkanie online przez platformę zoom (link zostanie podany przez koordynatorkę spotkania – M. Ziarnowską) poprowadzi Marta Gontarska - edukatorka, rzeczniczka i trenerka edukacji globalnej z wieloletnim doświadczeniem. Zajmuje się upowszechnianiem metody filozofowania z dziećmi i młodzieżą.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w formach doskonalenia prosimy o zgłaszanie się  przez stronę internetową www.wodnsieradz.edu.pl (zakładka "zapisy na szkolenia") lub na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Kategoria: