98-200 Sieradz,
ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu
Kategoria:

Samorząd Województwa Łódzkiego oraz Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach zapraszają nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych województwa łódzkiego do wzięcia udziału w projekcie #Łódzkie gra w szachy.
Cele projektu:
- dostarczenie nauczycielom innowacyjnych i efektywnych narzędzi do codziennej pracy z dziećmi;
- zwiększenie umiejętności matematycznych dzieci w zakresie logicznego i analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów, orientacji przestrzennej i koncentracji;
- wsparcie społecznego i emocjonalnego rozwoju dzieci.

Projekt skierowany jest do 50 placówek (25 przedszkoli i 25 szkół podstawowych). Z każdej placówki może być delegowanych 2 nauczycieli.
Ideą projektu jest stworzenie warunków i zainicjowanie nauki gry w szachy w szkołach i przedszkolach województwa łódzkiego. Międzyszkolne zajęcia poprowadzą przeszkoleni nauczyciele. Założenia projektu będą kontynuowane w kolejnych latach.

Czytaj więcej: #Łódzkie gra w szachy
Violetta Florkiewicz
Kategoria:

„Ludzie powinni wiedzieć, że nasze odczuwanie przyjemności, wszelka radość, śmiech i rozkosze, podobnie jak ból, troska, zgryzota i nasze łzy oraz w szczególny sposób zdobywana wiedza i mądrość, to, co widzimy i słyszymy, wiemy, co prawdziwe, a co złudne, co dobre, a co złe, co słodkie, a co niesmaczne.
I przez ten sam organ stajemy się szaleni, a lęki i strachy atakują nas. Wszystko to pochodzi tylko z mózgu….. Jestem zdania, że mózg sprawuje największą siłę w człowieku.”

(-) Hipokrates (IV BC), O świętej chorobie.

W tym roku Światowy Tydzień Wiedzy o Mózgu przypada w dniach od 15 do 21 marca. Wpisując się w atmosferę interesującego tygodnia nauki, chciałam Państwu przybliżyć kilka ciekawostek z „życia mózgu”.

Jak wskazuje cytat z The Hippocratic Corpus już Hipokrates wiedział, że mózg ludzki jest jedną z najbardziej skomplikowanych, enigmatycznych i najdoskonalszych kreacji we wszechświecie, a jednocześnie tak bardzo powszechną, że wręcz pospolitą.

Cały artykuł opracowany przez Violettę Florkiewicz - konsultanta WODN w Sieradzu

WODN w Sieradzu
Kategoria:

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu

zaprasza
NAUCZYCIELI  GEOGRAFII, BIOLOGII,  FIZYKI, CHEMII, PRZYRODY oraz EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ
18 marca 2021 r.

na konferencję w formie zdalnej:

WWF  dla  EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

Zaproszeni prelegenci:

  • Irka Jazukiewicz – zajmuje się rozwojem programu edukacyjnego w WWF, edukatorka w nurtach edukacji terenowej, globalnej i opartej na doświadczeniu
  • Magdalena Noszczyk – zajmuje się rozwojem programu edukacyjnego w WWF, autorka licznych publikacji edukacyjnych, oznaczona medalem im. KEN

 Konferencja będzie realizowana za pośrednictwem platformy Teams. Prosimy o logowanie się na 5-10 minut przed spotkaniem. Link umożliwiający udział w konferencji.

 Prosimy także o wypełnienie formularza FORMS celem przesłania koniecznych danych   do   wystawienia   po   szkoleniu   zaświadczenia i przesłania   go   w   wersji elektronicznej. Wypełnienie jest deklaracją udziału w szkoleniu.

PROGRAM KONFERENCJI

14.30

Powitanie uczestników i rozpoczęcie konferencji

14.30 – 15.00

„Z różnorodnością biologiczną w szkole, czyli uczymy z Raportem Żyjącej Planety” – Magdalena Noszczyk, Irka Jazukiewicz

15.00 – 15. 45

 

„Narzędziowniki WWF  w edukacji dla bioróżnorodności, klimatu
i zaangażowania w duchu whole school approach” – Irka Jazukiewicz, Magdalena Noszczyk

15.45 – 16.00

„Inspiracje i działania dla środowiska z WWF, które można podjąć
z uczniami” – Magdalena Noszczyk, Irka Jazukiewicz

16.00 – 16.30

Sesja pytań

 Konferencja jest bezpłatna!
ZAPRASZAMY!

WODN w Sieradzu
Kategoria:

Szanowni Państwo,

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu we współpracy z ORE serdecznie zaprasza na szkolenia poświęcone zmianom w wymaganiach egzaminacyjnych egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego.

1. Harmonogram szkoleń wraz z linkami dostępowymi do platformy szkoleniowej TEAMS znajduje się przy każdym przedmiocie. Prosimy o logowanie się na 5-10 minut przed spotkaniem.

2. Prosimy także o wypełnienie formularza FORMS celem przesłania koniecznych danych do wystawienia po szkoleniu zaświadczenia i przesłania go w wersji elektronicznej. Wypełnienie jest deklaracją udziału w szkoleniu.

3. Szkolenia są bezpłatne.

SZKOŁA PODSTAWOWA

Przedmiot

Termin szkolenia

Osoba prowadząca

Link do szkolenia

 Język polski

25 stycznia 2021 r.
godz. 15:30-18:30

 Ilona Lewandowska Kliknij tutaj,
aby dołączyć do spotkania 
Matematyka 

01 lutego 2021 r.
godz. 15:00-18:00

 
Grażyna Raźniewska  Kliknij tutaj,
aby dołączyć do spotkania 

 

SZKOŁA PONADPODSTAWOWA

Przedmiot

Termin szkolenia

Osoba prowadząca

Link do szkolenia

 Język polski

25 stycznia 2021 r.
godz. 15:00–16:30

Olgierd Neyman  Kliknij tutaj,
aby dołączyć do spotkania 
Wiedza o społeczeństwie  26 stycznia 2021 r.
godz. 14:00-16:00 
Janusz Jasiński  Kliknij tutaj,
aby dołączyć do spotkania 
WODN w Sieradzu
Kategoria:

Jak wszyscy wiemy, trudna rzeczywistość  pandemiczna wymusiła na szkołach konieczność pracy zdalnej. W kontekście tych utrudnień, sen z powiek spędza nam wszystkim zbliżający się wielkimi krokami egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny. W dniu 19 listopada na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej pojawiła się informacja o planowanych zmianach we wspomnianych wyżej egzaminach. Zachęcamy do zapoznania się z pomysłami MEN, a także do uczestnictwa w konsultacjach społecznych dotyczących tychże. W załączeniu zamieszczamy prezentację MEN oraz link do strony, na której znajduje się więcej informacji o zmodyfikowanych egzaminach w roku 2021.

https://www.gov.pl/web/edukacja/zmiany-na-egzaminie-osmoklasisty-i-egzaminie-maturalnym-w-2021-r

Jednocześnie zapewniamy, iż, gdy tylko pojawi się stosowne rozporządzenie w sprawie zmian, WODN w Sieradzu przygotuje dla Państwa ofertę szkoleniową dotycząca przygotowania uczniów do zmodyfikowanej formy egzaminów.

WODN w Sieradzu
Kategoria:

Egzamin ósmoklasisty dawno za nami, wielkimi krokami zbliża się już kolejny. Aby lepiej przygotować do niego uczniów, warto wykorzystać w konstruktywny sposób wyniki, jakie uczniowie osiągnęli w poprzednich latach.

WODN w Sieradzu przygotował więc dla Państwa ofertę, która w tym na pewno pomoże.

Czytaj więcej: Pomagamy szkołom opracować raporty z analizy wyników egzaminów ósmoklasisty
WODN w Sieradzu
Kategoria:

Sposoby reagowania w sytuacjach konfliktowych z uczniem i rodzicem - kurs doskonalący w formie zdalnej, na platformie e-learningowej ośrodka,w terminie 16 listopada - 21 grudnia 2020 r.

Można zgłosić się korzystając z formularza na stronie www.wodnsieradz.edu.pl (zakładka "zapisy na szkolenia") lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dostęp – link do szkolenia otrzymają Państwo po dokonaniu wpłaty na konto WODN w Sieradzu: 23 1240 6292 1111 0010 7001 9310, w tytule wpłaty proszę wpisać - Sposoby reagowania. Koszt szkolenia 60 zł.


Wspieranie aktywności dziecka podnoszącej poziom integracji sensorycznej (szkolenie dla nauczycieli edukacji przedszkolnej w formie zdalnej)

24 listopada 2020 (cz.I) i 8 grudnia 2020 (cz.II) od godz. 16:00 do 18:15 spotkanie przez komunikator Teams. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszę o przesłane swojego zgłoszenia do dnia 13 listopada br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W zgłoszeniu proszę o podanie swoich danych: imię, nazwisko, miejsce pracy, data i miejsce urodzenia oraz  prywatny adres mailowy.

Dostęp – link do szkolenia otrzymają Państwo po dokonaniu wpłaty na konto WODN w Sieradzu: 23 1240 6292 1111 0010 7001 9310, w tytule wpłaty proszę wpisać - Integracja sensoryczna . Wpłaty należy dokonać do dnia: 20 listopada br. Koszt szkolenia 30 zł.


Trudne zachowania dzieci. Wybrane strategie postępowania (szkolenie dla nauczycieli edukacji przedszkolnej w formie zdalnej)

26 listopada 2020 (cz.I); 3 grudnia 2020 (cz.II); 15 grudnia 2020 (cz.III) od godz. 16:00 do 18:15, spotkanie przez komunikator Teams. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszę o przesłane swojego zgłoszenia do dnia 13 listopada br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W zgłoszeniu proszę o podanie swoich danych: imię, nazwisko, miejsce pracy, data i miejsce urodzenia oraz  prywatny adres mailowy.

Dostęp – link do szkolenia otrzymają Państwo po dokonaniu wpłaty na konto WODN w Sieradzu: 23 1240 6292 1111 0010 7001 9310, w tytule wpłaty proszę wpisać – Trudne zachowania . Wpłaty należy dokonać do dnia: 20 listopada br. Koszt szkolenia 40 zł.


LearningApps jako platforma do wykorzystania gotowych i tworzenia multimedialnych gier oraz pomocy dydaktycznych

realizowane na platformie zdalnego nauczania WODN w Sieradzu. Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia: 24 listopada 2020 r. W zgłoszeniu proszę o podanie danych: imię, nazwisko, miejsce pracy, prywatny adres mailowy (nie szkoły), data i miejsce urodzenia.

Dostęp do kursu otrzymacie Państwo po dokonaniu wpłaty na konto: 23 1240 6292 1111 0010 7001 9310, w tytule wpłaty proszę wpisać: LA. Koszt szkolenia: 30 zł. Wpłaty należy dokonać do dnia: 2 grudnia 2020 r.


Ciekawe strony internetowe dla uczniów klas I - III

Seminarium realizowane na platformie zdalnego nauczania WODN w Sieradzu. Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia: 18 listopada 2020 r. W zgłoszeniu proszę o podanie danych: imię, nazwisko, miejsce pracy, prywatny adres mailowy (nie szkoły), data i miejsce urodzenia.

Dostęp do kursu otrzymacie Państwo po dokonaniu wpłaty na konto: 23 1240 6292 1111 0010 7001 9310, w tytule wpłaty proszę wpisać: Strony 1-3. Koszt szkolenia: 30 zł. Wpłaty należy dokonać do dnia: 23 listopada 2020 r.


Dyrektorium o Katechizacji - pogłębiona analiza dokumentu ze wskazaniami do pracy katechetycznej

Kurs doskonalący dla katechetów, zajęcia na kursie prowadzi ks. Rafał Zatorski.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Koszt: 50 zł.

 

WODN w Sieradzu
Kategoria:

Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu serdecznie zapraszają Państwa Dyrektorów szkół na dwugodzinne zdalne seminarium warsztatowe: Zarządzanie szkołą kształcącą zdalnie

Wiemy, że każdy dzień Waszej pracy to wyzwanie. Mierzycie się Państwo z bezmiarem pandemicznych problemów. Nasz pomysł wsparcia Was to zdalne seminarium warsztatowe dotyczące przywództwa edukacyjnego w trudnej dla szkół sytuacji.

Podczas spotkania zajmiemy się następującymi tematami:
● Jak zadbać o swój dobrostan psycho-fizyczny?
● Jak tworzyć współpracujący zespół nauczycieli w czasie kryzysu?
● Jak uwzględniać i odpowiadać na emocjonalne problemy uczniów i nauczycieli?
● Jak dbać o efektywne nauczanie zdalne?

Mamy nadzieję, że spotkanie z innymi dyrektorami w klimacie wzajemnego zrozumienia pozwoli na wspólne uczenie się, czerpanie ze swoich doświadczeń i emocjonalne wzmocnienie.

Metody pracy podczas spotkania to rozmowy w grupach, wykład z odwołaniem się do własnej praktyki prowadzących – ekspertów i doświadczonych dyrektorów szkół w programie Szkoła Ucząca Się.

Zapraszamy 16 listopada 2020 r. w godzinach 12:00 – 14:00

Potwierdzenie udziału w seminarium prosimy zgłaszać do WODN w Sieradzu telefonicznie pod nr tel.: 43/ 822 52 15 lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 13 listopada br., podając dane kontaktowe: imię i nazwisko, nr tel., adres e-mail, nazwę i adres szkoły.

Seminarium będzie prowadzone na platformie ZOOM. Zarejestrowanym dyrektorom prześlemy link do spotkania.
Liczba uczestników jest ograniczona. Seminarium odbędzie się w terminie, jeśli zbierze się odpowiednio liczna grupa chętnych.

Seminarium jest otwarte i bezpłatne. Zostało przygotowane przez zespół Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty (SPLO) prowadzonych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, Collegium Civitas i Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Kadry Kierowniczej Oświaty.