Zmiany w organizacji pracy szkoły – doradztwo zawodowe
Kontakt
tel. 43 822 36 91
email: wodn@wodnsieradz.edu.pl adres: Sieradz, ul. 3 Maja 7

WODN w Sieradzu

 • 1 WODN w Sieradzu

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli działającą na terenie województwa łódzkiego i funkcjonuje od 1989 roku. Organem prowadzącym WODN jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Celem naszej działalności jest wspomaganie jakości pracy szkół oraz pomoc nauczycielom w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
  Zapraszamy
 • 2 Nasze działania

  Działania, które podejmujemy umożliwiają nauczycielom doskonalenie i zdobywanie nowych kompetencji, wymianę doświadczeń pedagogicznych, inspirują twórczo poszukiwania oraz przyczyniają się do podnoszenia jakości pracy placówek oświatowych. Nasza praca opiera się na poczuciu odpowiedzialności i na partnerskim współdziałaniu, zaspokaja ambicje zawodowe, daje satysfakcję oraz umożliwia rozwój osobisty.
  Zapraszamy
 • 3 Nasza propozycja

  Chcielibyśmy, aby udział w proponowanych przez nas formach doskonalenia umożliwiał Państwu poszerzanie własnej świadomości zawodowej. Jesteśmy przekonani, że aktualna oferta zaspokoi oczekiwania środowiska oświatowego oraz sprosta wymogom dynamicznej rzeczywistości szkolnej, spotykając się z życzliwym odbiorem wyrażającym się udziałem w wybranych formach doskonalenia.
  Zapraszamy
 • 4 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  The Regional Teacher Training Centre in Sieradz is a public institution which has been advising teachers in the Lodz region since 1989. Our aim is to support the quality of work in schools and help teachers in their work in the classroom. We enable the development and acquisition of new competences by the exchange of experiences, locally as well as with foreign partners, in order to inspire creative exploration.
  Welcome
 • 5 The Regional Teacher Training Centre in Sieradz

  Our work, based on a sense of responsibility and cooperation, gives satisfaction and enables personal development. Since 1st September 2014 we have been operating in two locations: Teacher Training Centre in Sieradz and our institution’s local branch in Wieluń.
  Welcome

Nasz Facebook

Nasze szkolenia - kalendarz

Poprzedni miesiąc Listopad 2018 Następny miesiąc
N P W Ś C Pt S
week 44 1 2 3
week 45 4 5 6 7 8 9 10
week 46 11 12 13 14 15 16 17
week 47 18 19 20 21 22 23 24
week 48 25 26 27 28 29 30

Zapal Czerwoną Lampkę

Platformy

BIP

Klauzula informacyjna

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu uprzejmie informuje, że w dniu 31 października 2018 r. zgodnie z rozporządzeniem MEN w sprawie doradztwa zawodowego, upływa termin opracowania i zatwierdzenia przez dyrektorów rocznego programu realizacji wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego.
Zgodnie z wymienionym rozporządzeniem:
„§ 5. 1. Na każdy rok szkolny w szkole opracowuje się program realizacji wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego, o którym mowa w art. 98 ust. 1 pkt 16 ustawy.

2. Program, o którym mowa w ust. 1, określa:
1) działania związane z realizacją doradztwa zawodowego, w tym:
a) tematykę działań, z uwzględnieniem treści programowych, o których mowa w § 4 odpowiednio pkt 2–7, oraz oddziałów, których dotyczą te działania,
b) metody i formy realizacji działań, z uwzględnieniem udziału rodziców w tych działaniach, w szczególności przez organizację spotkań z rodzicami, z wyjątkiem szkół policealnych i szkół dla dorosłych,
c) terminy realizacji działań,
d) osoby odpowiedzialne za realizację poszczególnych działań,
2) podmioty, z którymi szkoła współpracuje przy realizacji działań, w tym podmioty o których mowa w § 9 – z uwzględnieniem odpowiednio potrzeb uczniów, słuchaczy i rodziców oraz lokalnych lub regionalnych działań związanych z doradztwem zawodowym.”

Ze względu na bardzo wiele kierowanych do nas wątpliwości i pytań Państwa, WODN w Sieradzu informuje, że udziela szkołom wsparcia w tym zakresie. Wsparcie obejmuje zarówno opracowanie rocznego programu jak i modele jego wdrożenia. Udzielamy wsparcia w następujących formach:
• Konsultacje indywidualne po wcześniejszym umówieniu terminu
• Szkolenia zespołów zadaniowych i rad pedagogicznych – zgodnie ze zgłoszeniem szkoły
• Kompleksowe wspomaganie szkoły, w wyniku którego wspólnie opracowujemy dokumenty związane z wdrożeniem zmian w zakresie doradztwa zawodowego jak i przeprowadzeniem przykładowych aktywności w jego realizacji.

Ponadto, zgodnie ze zgłoszonymi przez Państwa potrzebami, proponujemy również sieć współpracy dla szkolnym koordynatorów doradztwa zawodowego. W ramach tej sieci zostaną zorganizowane do końca roku szkolnego 4 seminaria. Koszt udziału w sieci – 50 zł/osoba/sieć. Seminaria będą poświęcone systemowej organizacji doradztwa zawodowego w szkole – czyli szerokiemu wsparciu dla dyrektorów i szkolnych koordynatorów doradztwa zawodowego. Na zgłoszenia do sieci czekamy do 19 listopada 2018 r.

Jest również możliwość zorganizowania 12 godzinnych warsztatów „Doradztwo zawodowe dla nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących w szkołach podstawowych”, którzy zgodnie z rozporządzeniem w sprawie doradztwa zawodowego są zobowiązani włączyć do realizowanych programów nauczania treści z zakresu doradztwa zawodowego zamieszczone w rozporządzeniu w sprawie doradztwa zawodowego. Termin zgłaszania się na te warsztaty również upływa 19 listopada 2018 r.

We wszystkich sprawach indywidualnych można się kontaktować z sekretariatem tel. 43 8223691 lub 43 8225215 lub pocztą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Z poważaniem
Ewa Marciniak-Kulka
Wicedyrektor WODN Sieradz

15 listopada: Światowy Dzień Filozofii

16 listopada: Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Ankieta dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych dot. edukacji globalnej w nauczaniu wczesnoszk

100-lecie niepodległości

Współpraca

Licznik odwiedzin

1075140
DzisiajDzisiaj200
WczorajWczoraj274
W tym tygodniuW tym tygodniu200
W tym miesiącuW tym miesiącu5593
RazemRazem1075140
Mój adres IP 54.147.142.16
UNITED STATES
US

This page uses the IP-to-Country Database provided by WebHosting.Info (http://www.webhosting.info), available from http://ip-to-country.webhosting.info

Copyright 2018 WODN w Sieradzu